U gradskoj anketi o zelenoj tržnici sudjelovalo sedamsto građana, velika većina za promjenu lokacije
Grad Velika Gorica objavio je rezultate online ankete koju je provodio na svojim internetskim stranicama u kojoj se građane pitalo na kojemu mjestu žele zelenu tržnicu - postojećoj lokaciji, povratak u tržni centar ili neku treću lokaciju.
Tijekom desetak dana koliko je trajala anketa glasalo je ukupno 712 građana. Velika većina, njih 77,1% glasalo je za povratak tržnice na staru lokaciju (Tržni centar), 7,4% građana izjasnilo se za sadašnju lokaciju (Školska ulica), dok se 15,4% sudionika u anketi izjasnilo za neku treću lokaciju.
Kao prijedlozi za treću lokaciju najčešće su bili predloženi prostor sadašnje ZET-ove garaže i sajmište u Velikoj Gorici. Nešto rjeđe kao lokacije su spominjani Trg Stjepana Radića, Vukomerička ulica, blizina željezničkog kolodvora, Park dr. Franje Tuđmana, blizina obilaznica i dr.
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"