Stigli rezultati ankete o proračunu: Dnevna bolnica i prometna sigurnost prioriteti građana
Grad Velika Gorica objavio je rezultate ankete o gradskom proračunu za iduću godinu.
Ovogodišnju anketu o gradskom proračunu za 2026. godinu ispunila su 623 građana Velike Gorice, što je značajan porast u odnosu na prošlu godinu kada je sudjelovalo 376 građana.
Prema mišljenju građana, među najznačajnije realizirane ili započete projekte ubrajaju se novi vrtić u Kurilovcu, novi vrtić u Kolarevoj ulici, zatim izgradnja Centra za starije osobe, kao i novootvoreni područni vrtići u Gradićima i Goričanki. Kada je riječ o planiranim projektima, Velikogoričani su gotovo jednoglasno istaknuli izgradnju Dnevne bolnice kao najvažniji budući projekt. Na drugom mjestu nalazi se izgradnja nove škole u Kurilovcu, dok je treće mjesto zauzelo sprečavanje ilegalnog odlaganja otpada.
U dijelu ankete koji se odnosi na proračunska izdvajanja, većina sudionika navela je kako bi za sva navedena područja trebalo povećati ulaganja. Ipak, najveći broj građana izdvojio je potrebu za izgradnjom nogostupa i poboljšanjem prometne sigurnosti, kao i za uređenjem parkova i dječjih igrališta. Građani su bili pozvani i da istaknu jednu stavku s kojom su najviše zadovoljni u Velikoj Gorici, te jednu s kojom su najmanje zadovoljni.
-Građani su najzadovoljniji općom kvalitetom života – grad ocjenjuju kao ugodan za život, a posebno ističu i besplatne vrtiće i besplatni javni prijevoz kao pozitivne primjere socijalne politike. S druge strane, građani najmanje zadovoljstvo izražavaju zbog prometnih problema, nedostatka parkirnih mjesta te lošeg stanja prometnica- priopćili su iz Grada.
U Pokupskom odana počast poginulim braniteljima Zagrebačke županije
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić