Prije 30 godina konstituiran prvi saziv Gradskog vijeća Velike Gorice
Velika Gorica već 30 godina uživa status grada. 29. studenog 1995. godine konstituiran je prvi saziv Gradskog vijeća Velike Gorice, a za prvog predsjednika Vijeća izabran je je Ivica Leder, a Gradsko vijeće je za prvog gradonačelnika Velike Gorice izabralo Josipa Bobesića.
Među tadašnjim vijećnicima bili su i današnji zamjenik gradonačelnika Neven Karas, gradski vijećnik Zvonko Kunić, ali i bivši gradonačelnici Milan Krilić i Ivan Šuker, kao i brojni drugi uglednici koji su svojim radom i djelovanjem dali snažan doprinos razvoju grada kroz 30 godina.
- Danas je Velika Gorica izrasla u šesti najveći grad u Republici Hrvatskoj i, prema mnogim pokazateljima, jedan od najpoželjnijih hrvatskih gradova za život – grad koji svojim projektima postavlja standarde i pokreće trendove koje prate i drugi gradovi – poručio je gradonačelnik Krešimir Ačkar.
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić
Večeras pogledajte film „Fanfare“ pod vedrim nebom na Tuđmancu
Visoke temperature nisu ih zaustavile: Volonteri očistili poluotok i južnu obalu jezera Čiče