Počinje zimsko prskanje i zaštita bilja na javnim gradskim površinama
Iz Grada Velike Gorice obavještavaju građane da će djelatnici tvrtke Eko deratizacija provoditi zimsko prskanje, odnosno preventivnu zaštitu ukrasnog grmlja, drveća i ruža na javnim gradskim površinama, odnosno na nekoliko lokacija i to kod Pučkog otvorenog učilišta, na Trgu Stjepana Radića, kod spomenika Golubica, zgrade gradske uprave, zgrade policije.
Špricanje se provodi s ciljem očuvanja zdravlja bilja te sprječavanja razvoja biljnih bolesti i štetnika tijekom vegetacijske sezone, odnosno suzbijanja i iskorjenjivanja štetnih organizama sredstvima za zaštitu bilja.
Za zaštitu će se koristiti isključivo sredstva registrirana pri Ministarstvo poljoprivrede Republike Hrvatske, koja imaju važeće odobrenje za primjenu na području Republike Hrvatske. Prilikom odabira sredstava vodi se računa o njihovoj učinkovitosti i što nižoj toksičnosti, kako bi se osigurala sigurnost građana, izvođača radova i okoliša. U tretmanu će se koristiti sredstvo Modro ulje, djelatne tvari: bakar 100 g/l, koje će se primjenjivati metodom prskanja.
Špricanje će se provoditi od 23. do 27. veljače, od 6:00 do 16:00 sati.
(Foto: ilustracija)
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!
TKD Velika Gorica među najboljima u Europi: Fantastična Lejla Lea Kajfeš brončana na kontinentalnom klupskom prvenstvu, Paula Kučiš i Matej Turković sjajni peti!
Svojevremeno najmlađi debitant u povijesti Rijeke stigao u Goricu
Josip Šalković iz Velike Gorice razvio Prijevozko, aplikaciju koja prati ZET i HŽ na jednom mjestu
Branitelji 153. brigade obišli ratni put na području Orašja i odali počast poginulima
Dopustite javnosti da upozna vašu umjetničku crtu: Izložite radove u Područnoj knjižnici Galženica