Plenković i Ačkar održali radni sastanak pa posjetili gradilište Poduzetničkog inkubatora u Podložnici
Nakon što je potpisan sporazum o darovanju zemljišta između Vlade i HNS-a u našem gradu, gradonačelnik Krešimir Ačkar iskoristio je priliku održao radni sastanak s predsjednikom Vlade Andrejom Plenkovićem.
- Razgovarali smo o našim projektima koji su u tijeku. Analizirali smo sve u što je uloženo od strane države i Europske unije, a svjedoci smo da nikada više nije uloženo u naš grad. U ovom trenutku samo na predškolski odgoj i infrastrukturu ulaže se preko 20 milijuna eura. Razgovarali smo i o nekim planovima za budućnost. Istaknuli smo da smo spremni za sve projekte, a želimo izgraditi dom za starije i nemoćne, kao i vanjske bazene – rekao je Ačkar.

Nakon sastanka premijer Plenković obišao je i gradilište poduzetničkog inkubatora u Podložnici. Riječ je o projektu vrijednom nešto više od 26 milijuna kuna, od čega je 21,2 milijuna kuna sufinancirano iz Europskog fonda za regionalni razvoj, a ostalih 5 milijuna sredstvima Grada. Građevina će se prostirati na dvije razine površine 2.031 metara četvornih bruto građevinske površine, odnosno tlocrtne površine od 1.137 metara četvornih. Ovaj projekt prilagođen je potrebama mladih i inovativnih tvrtki, a 24 radna mjesta bit će na dispoziciji freelancerima.
Galerija slika
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!