Novi raspored odvoza otpada: Žute kante prazne se dva puta mjesečno!
S početkom godine na snagu je stupio novi raspored odvoza komunalnog otpada na na području Grada Velike Gorice prema planu koji je objavila VG Čistoća. Najvažnija promjena odnosi se na odvoz plastičnog otpada, odnosno žutih spremnika, koji će se umjesto dosadašnjeg jednom mjesečno odvoziti dva puta mjesečno.
Kod miješanog komunalnog otpada i papira nema promjena te će se usluga odvoza obavljati po novom rasporedu.
Podsjetimo, povećanje učestalosti odvoza plastike (žute kante) uvodi se nakon provedenih analiza odnosno kontrole spremnika za miješani komunalni otpad u kojem se u većim količinama nalazila plastika. Građani su i ranije upozoravali na potrebu povećanja broja odvoza plastične ambalaže.
Povećanjem broja odvoza plastike, vjeruju iz VG Čistoće, građane će se dodatno potaknuti na odvajanje otpada kako bi se manje takve ambalaže našlo miješanom otpadu.
VG Čistoća objavila je i godišnji raspored odvoza glomaznog otpada te mobilnih reciklažnih dvorišta koji se nalazi ovdje.
Galerija slika
Krenule prijave za StartupVG: Prilika za razvoj inovativnih poslovnih ideja
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta