Markuševec: Maloljetnik vozio moped pijan i bez dozvole
U noćnim satima tijekom vikenda velikogorička policija na prometnicama je zabilježila ukupno 19 prometnih prekršaja.
I tijekom vikenda iza nas policijski službenici PP Velika Gorica provodili su pojačanu akciju nadzora vozača s naglaskom na one koji za volan sjedaju pod utjecajem alkohola ili droga te one koji vole stisnuti papučicu gasa više od dozvoljenog.
Vezano za tu akciju bilo je 11 prekršaja, od čega se deset odnosi na neprilagođenu brzinu dok je tek jedan vozač, i to ne u pravom smislu riječi. Naime u subotu oko 23:25 sati policija je legitimirala vozača mopeda u Markuševcu Turopoljskom. Osim što nije ima kacigu, ispostavilo se da je vozač 16-godišnjak koji nema vozačku dozvolu za upravljanje ovom vrstom vozila, a uz to napuhao je i 1,54 promila te je o svemu policija morala obavijestiti maloljetnikova oca.
Zbog svega policija će redovnim putem podnjeti Optužni prijedlog Prekršajnom sudu protiv 16-godišnjaka.
U vrijeme provođenja vikend-akcije dogodila se jedna prometna nesreća i to s materijalnom štetom.
U Pokupskom odana počast poginulim braniteljima Zagrebačke županije
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić