Goričani dio crne statistike: U 2017. u inozemstvo odselila 744 građana
Prema službenim podacima Državnog zavoda za statistiku, crni trend odseljavanja stanovništva iz Hrvatske prisutan je i na velikogoričkom području koje su u protekloj godini, službeno, napustile 744 osobe.
Naime, kako pokazuju brojke Zavoda, ukupan broj odseljenih Goričana iznosi 1898 ljudi od čega se u drugi grad/općinu iste županije odselilo 107, a u drugu županiju 666 stanovnika.
Najveći broj odseljenih, njih 744, svoju je goričku adresu zamijenilo onom inozemnom te se pridružilo alarmantnoj brojci od 47,4 tisuće Hrvata iz svih dijelova Lijepe naše koji su svoju sreću, a i kruh u 2017. godini odlučili potražiti pod nekim tuđim nebom.
Što se tiče doseljenih stanovnika, u 2017. godini Goricu je kao mjesto stanovanja odabralo 1400 osoba. Od ukupne brojke njih 114 doselilo je iz drugoga grada/općine iste županije, a 787 iz druge županije dok ih je 118 stiglo iz inozemstva.
Razlikom doseljenih i odseljenih vrlo lako se dolazi do računice koja pokazuje da je gorički kraj tijekom protekle godine ostao osiromašen za petstotinjak svojih žitelja od kojih se većina pridružila velikom valu iseljavanja stanovništva koji, nažalost, već godinama ne jenjava.
Usporedbe radi, u 2016. godini iz našeg su grada iselile 1694 osobe, od kojih 537 u inozemstvo, što pokazuje da je brojka odseljenih Goričana van države u samo godini dana porasla za čak 27%.
U Pokupskom odana počast poginulim braniteljima Zagrebačke županije
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić