GO HDZ-a obilježila 20-tu godišnjicu smrti prvog hrvatskog predsjednika
Gradska organizacija Hrvatske demokratske zajednice Velika Gorica obilježila je dvadesetu obljetnicu smrti prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana. U središnjem gradskom parku koji nosi ime dr. Franje Tuđmana, pod njegovom bistom, položili su vijence i svijeće, a potom je u crkvi Navještenja Blažene Djevice Marije služena sveta misa.
- Polaganjem vijenaca, paljenjem svijeća i svetom Misom smo odali počast, pomolili se i prisjetili našeg utemeljitelja i prvog predsjednika dr. Franje Tuđmana - objavio je predsjednik GO HDZ-a Krešimir Ačkar.
Dr. Franjo Tuđman - hrvatski povjesničar, akademik HAZU, državnik, prvi predsjednik suverene i samostalne Republike Hrvatske i vrhovnik Hrvatske vojske, rođen je u Velikom Trgovišću 14. svibnja 1922. godine, a preminuo je u Zagrebu 10. prosinca 1999. godine.
Galerija slika
Josip Šalković iz Velike Gorice razvio Prijevozko, aplikaciju koja prati ZET i HŽ na jednom mjestu
Branitelji 153. brigade obišli ratni put na području Orašja i odali počast poginulima
Dopustite javnosti da upozna vašu umjetničku crtu: Izložite radove u Područnoj knjižnici Galženica
Župa Navještenja ponovno okuplja djecu na Ljetnom oratoriju
Pomladak KUD-a Nova Zora nastupit će na Malim Đakovačkim vezovima
[VIDEO] Naš Ante junak slavlja Vatrenih: Na ovoj pobjedi treba nastaviti graditi i biti bolji na turniru