Djeca i mladi u Velikoj Gorici: Kako je odrastati u Gradu prijatelju djece? Odgovorite u anketi!
Grad Velika Gorica obilježava 20 godina sudjelovanja u programu ‘Gradovi i općine – prijatelji djece’, te je među prvih deset gradova koji su dobili status grada – prijatelja djece.
Ponosni na taj status, ali i svjesni svojih obveza i odgovornosti, iz Grada pozivaju sugrađane, da kroz anketu iskažu svoje mišljenje o životu i odrastanju djece i mladih u Velikoj Gorici kao i prijedloge o tome što bi vrijedilo poboljšati i unaprijediti.
Podsjetimo kako je Program ‘Gradovi i općine – prijatelji djece’ pokrenut 1999. godine povodom desete obljetnice Konvencije UN-a o pravima djeteta – najvažnijeg svjetskog dokumenta za djecu. Program vode Savez društava „Naša djeca“ Hrvatske i Hrvatsko društvo za preventivnu i socijalnu pedijatriju uz podršku Ureda UNICEF-a za Hrvatsku.
-Cilj Programa je motivirati donositelje odluka, institucije, ustanove za djecu, udruge, roditelje i djecu u lokalnim zajednicama da se povežu i mobiliziraju kako bi bolje i sustavnije ostvarivali prava djece. Danas je u program uključeno oko 200 gradova i općina u RH, a gotovo stotinu ih nosi ovaj status - istaknuli su iz Grada.
Stvaranje grada po mjeri djece ostvarivo je uz aktivno sudjelovanje djece i roditelja stoga odvojite desetak minuta svoga vremena i ispunite anketu na poveznici - ovdje.
Anketa je anonimna, a rezultati će se koristiti isključivo za unapređenje programa za djecu.
HEP najavio radove: Bez struje u Kozjači, Šiljakovini i Velikoj Buni
Udruga umjetnika "Spark" sudjelovala u programu Ivanja u Novom Čiču
Kreativnost bez granica: U ARTKVART-u održana završna izložba dječjih radova
Završnica sezone Štoos teatra uz koncertno čitanje fragmenata dramskog i pjesničkog opusa Zorice Radaković
GO SDP-a obilježila Dan antifašističke borbe
Carević okuplja goričke nogometaše, vjeruje da će Vatreni protiv Paname biti pravi: Budimir bi trebao doći do izražaja...