Bravo, Snježana! Kurilovčanka izabrana za prvu pratilju 'Najuzornije hrvatske seoske žene'!
Kurilovčanka Snježana Dianežević proglašena je prvom pratiljom na jubilarnom 20. Izboru za najuzorniju hrvatsku seosku ženu koji je protekle subote održan u gradu Ozlju!
Upravo je ondje Snježana sa svojim stolom, na kojem su se mogli pronaći brojni tradicionalni turopoljski specijaliteti i proizvodi, ponosno predstavljala, a ujedno i na najbolji mogući način promovirala Zagrebačku županiju i Turopolje, ali prije svega i svoj Kurilovec i svoju Veliku Goricu dok su uz nju čvrsto stajali i pripadnici Turopoljskog banderija.

Gospođa Dianežević, majka dvoje djece, dobro je znano lice u našem gradu i posebice u svom kvartu. Naime, ponosna obitelj Dianežević najpoznatija je po svome novouređenom „Turopoljskom gruntu“ koji se nalazi u Lomničkoj ulici, a sastoji od obiteljskog gospodarstva, čardaka i svih popratnih objekata te prikazuje nekadašnji život i starinske običaje.

Snježana je uz to članica OPG-a koji se bavi uzgojem konja pasmine Hrvatski posavac i Hrvatski hladnokrvnjak koje posjeduju 13 grla tih prekrasnih životinja, a Dianeževići uz to obrađuju i 16 hektara zemlje te su nagrađivani nizom zlatnih medalja, nagrada i pohvala.
Na jubilarnom 20. Izboru za najuzorniju hrvatsku seosku ženu titulu najuzornije ponijela je Svetlana Bastalić iz Virovitičko-podravske županije, a titulu prve pratilje Snježana Dianežević iz Zagrebačke županije te titulu druge pratilje Marijana Podrug iz Šibensko-kninske županije.
Foto: Nikolina Dianežević
Galerija slika
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"