Uoči blagdana Velike Gospe duhovna obnova u župi Pokupsko, noćni križni put u Roženici
12.08.2025. / Maja Peranić
Vjernici se pripremaju za blagdan Uznesenja Marijina – Veliku Gospu. Traju devetnice i duhovne priprave u brojnim župama, a u župi Pokupsko uoči blagdana, u srijedu, 13. kolovoza, održat će se duhovna obnova.
Duhovna obnova počet će u 19 sati, a predvodit će je vlč. Damir Kunić. Bit će to i prilika za za svetu ispovijed, održat će se sveta misa, klanjanje te polaganje ruku i pojedinačni blagoslov.
U četvrtak, 14. kolovoza, organiziran je noćni križni put u Roženici kojem se možete pridružiti od 20 sati.
Na sam blagdan Velike Gospe svetoj misi prethodit će svečana procesija s početkom u 10,45 sati. Misu će predvoditi zlatomisnik vlč. Lovro Zaplatić, župnik u Rečici.
Zadnje objavljeno
Pijani 19-godišnjak skrivio prometnu nesreću u Vukovini
Jubilarni 20. Dječji kros Grada Velike Gorice u organizaciji AK Maraton VG: Trčimo danas, za bolje sutra
[VIDEO] Livaja u finišu rastužio goričke navijače: Dali smo maksimum maksimuma i na kraju ostali bez ičega
'Derbi začelja' Gorice i Hajduka: Moramo malo smiriti emocije i pokušati kroz tranziciju ugroziti njihov gol
Gotovo tisuću godina ženskih priča stalo je u sedam goričkih ulica
Bolidi budućnosti preuzimaju Mičevec, spektakl počinje u utorak!