Tradicionalni koncert u čast hrvatskim braniteljima u župnoj crkvi u Kravarskom
Općina Kravarsko, u suradnji s Udrugom pripadnika 153. brigade Hrvatske vojske Velika Gorica, organizira 32. tradicionalni koncert Tamburaškog orkestra Hrvatske radiotelevizije u čast hrvatskim braniteljima.
Koncert će se održati u petak, 17. travnja 2026. godine, s početkom u 18:00 sati, u župnoj crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Kravarskom.
Ovaj tradicionalni kulturni događaj organizira se s ciljem odavanja počasti hrvatskim braniteljima te očuvanja i promicanja hrvatske glazbene baštine kroz izvedbe vrhunskih umjetnika.
Pokrovitelji koncerta su Ministarstvo hrvatskih branitelja i Zagrebačka županija.
Iz Općine Kravarsko pozivaju sve zainteresirane da svojim dolaskom uveličaju ovaj važan događaj za zajednicu.
Pod dirigentskom palicom maestra Siniše Leopolda na koncertu će nastupati Josipa Gvozdanić, Zvonko Kompes, Ljubo Vuković, Iva Ajduković, Bojan Jambrošić, Tihana Zubek, Marijan Lučan, Stjepan Vlahovac i ANSAMBL Jane. Antun Stašić na violini, Ivan Nestiš kontrabas, Marko Požgaj oboa.
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić
Večeras pogledajte film „Fanfare“ pod vedrim nebom na Tuđmancu