
Tanac i OSS Buševec večeras u dvorani Gorica
Plesovi Hrvata u Mađarskoj puni su života i virtuoziteta. Suživot dvaju naroda, te njihov utjecaj jedan na drugoga, osjeća se u svemu, tako i u plesu. Prijateljstvo Ogranka seljačke sloge Buševec i Folklornog ansambla Tanac rezultirat će folklornom večeri u dvorani Gorica koja uz besplatan ulaz počinje večeras u 19.30 sati.
Ogranak Seljačke sloge Buševec je KUD koji djeluje od 1920. godine i u svojoj povijesti je nastupao na mnogim pozornicama diljem Lijepe Naše i svijeta. Društvo danas broji 400 članova od kojih je 200-tinjak svakodnevno aktivno u nizu sekcija i grupa. Dobitnici su brojnih nagrada i priznanja. Aktivni su članovi CIOFF Hrvatske sekcije, pod čijom ingerencijom organiziraju i Međunarodni festival tradicijskih glazbala i Međunarodni dječji folklorni festival. Organizatori su niza kulturnih događanja i manifestacija.
Folklorni ansambl „Tanac“ utemeljen je u listopadu 1988. g. u Pečuhu od mladeži iz okolnih bošnjačkih-hrvatskih sela. Prvenstveni cilj djelatnosti društva uvijek je bio (i je) sakupljanje, prikazivanje i čuvanje narodnog blaga, a u prvom redu plesa Hrvata u Mađarskoj. Dobitnici su brojnih nagrada i priznanja. Od 1996. g. ansambl je organizator hrvatskog festivala pod naslovom „Dobro došli, naši mili gosti!“

MIG probio zvučni zid: Detonacija se čula po cijeloj Zagrebačkoj županiji

Markuševec domaćin Breške lige: Veliki okršaj Donjeg Hruševca i Kravarskog

U Gradićima se igra Kup MNL VG Sjever i humanitarni turnir za rehabilitaciju Josipa Filipovića

Novi poraz Gorice u pripremama za novu sezonu: Čekamo ta dva, tri 'prava' igrača...

Iz Policijske uprave zagrebačke upozorili motocikliste: Ceste nisu piste, neka ostanu sigurne

Goričkom učitelju nagrada za životno djelo
