Svjetski dan dijabetesa u Velikoj Mlaki uz besplatnu edukaciju i iskustva pacijenata
Društvo žena Velika Mlaka, Podružnica umirovljenika Velika Mlaka i VG Dijabetičar pozivaju na obilježavanje Svjetskog dana šećerne bolesti u Velikoj Mlaki.
U petak 14. studenog od 18:00 do 20:00 sati u Čardaku, Trg majke Hrvatice 7, svi zainteresirani će moći poslušati edukativno predavanje o šećernoj bolesti od dr.sc. Zrinke Mach, predsjednice Hrvatskog društva za kronične bolesti koja će govoriti o važnosti ranog prepoznavanja rizika, zdravim životnim navikama te načinima prevencije dijabetesa.
Poseban dio susreta bit će posvećen iskustvima pacijenata koji će ispričati priču o životu s dijabetesom te o načinima liječenja.
Posjetitelji će moći i besplatno izmjeriti razinu šećera u krvi, krvni tlak i tjelesnu masu.
Šećerna bolest jedna je od vodećih javnozdravstvenih problema i globalna epidemija suvremenog društva uzrokovana promjenama načina života povezanog sa smanjenjem tjelesne aktivnosti, konzumiranjem visokokalorične hrane i porastom učestalosti debljine.
Potrebne su aktivnosti na svim razinama prevencije: primarnoj (usvajanje zdravih načina života), sekundarnoj (rano otkrivanje i započinjanje intervencija) te tercijarnoj (kontrola rizičnih čimbenika kod osoba s postavljenom dijagnozom).
Samo sinergijske aktivnosti mogu u konačnici dovesti do poboljšanja zdravlja u populaciji koja je izložena rizicima koje šećerna bolest predstavlja.

Dan Gradske četvrti: Pleška ulica ima najbolje haklere, GČ Pleso pobjednik otvorenog turnira, Martin Šroler najbolji igrač, Ivan Kaurin prvi strijelac
Folkloraši pjesmom i plesom razigrali najdraži gradski trg, nastavlja se Dan GČ Braće Radić
Traže se najbolji štrukli u Turopolju: Prijavite se za Buševsku štruklijadu
Donji Hruševec slavi Dan mjesta: Zabava uz utakmice Breške lige i LOTOS Bend
VVG i Grad zajedno u projektu LoRIS: Stiže Simulacijski centar za krizne situacije
SDP nezadovoljan radovima na komunalnoj infrastrukturi u gradu i naseljima