Šarene pisanice osvanule u Vukovini i Kučama
Dok su uskrsni ukrasi koje su izrađivali predškolci i školarci ukrasili grad, mještani goričkih sela, Vukovine i Kuča, uzeli su stvar u svoje ruke i sami izradili pisanice koje odnedavno krase njihov kraj.
U Vukovini se organizirala Udruga Vukovina u srcu koja je 4. travnja postavila pisanice na ulazu u naselje i to ispred crkve Pohoda Blažene Djevice Marije. Zajedničkim snagama mještani su izradili tri pisanice kako bi ulazak u selo izgledao kao prizor s razglednice. Novim ukrasima oduševljeni su svi mještani, a samo je to jedna od akcija u nizu kojima Vukovinčani uređuju svoj okoliš kako bi njima i svim gostima koji dolaze bilo što ljepše.
U Kučama su također osvanule pisanice ispred kapelice Svetog Fabijana i Sebastijaa koje su ukrasile i postavile članice Udruge žena Kuče protekle subote.
-Postavile smo si pitanje zašto jedno od većih naselja u sastavu Grada ne bi imalo obilježja najvećeg kršćanskog blagdana, pa smo zbog toga same u ruke uzele kistove. Ovim putem svim Velikogoričanima želimo čestitati najveći kršćanski blagdan - Uskrs. Želimo da ga svi provedu u obilju mira, blagoslova te uz ljubav svojih bližnjih-poručile su Kučanke.
Galerija slika
Fešta za Dan mjesta: Dva komada Banića i jedan 'džokera s klupe' Holića za preokret i pobjedu Lukavca
Velika Gorica proslavila Dan branitelja: „Vaše jedinstvo i herojstvo primjer su cijeloj Hrvatskoj“
Bapče priređuje svečanost povodom Dana Mjesnog odbora
Patronažne sestre obilježit će Međunarodni dan sestrinstva uz javnozdravstvenu akciju za građane
Lukavec u znaku starinskih igara: Više od 120 klinaca pokazalo da je lopta još uvijek zakon
Nedjeljni derbi Poleta i Lomnice u Buševcu, Lukavec i Jelačić pred svojim navijačima, Gradići u Bedenici igraju utakmicu istine