Povratak u kino uz hrvatski film: Večeras pogledajte "Čudesnu šumu" i "Sretno dijete"
Klasik domaćeg animiranog filma večeras u 18 sati pogledajte u Kinu Gorica.
Scenarij za legendarnu "Čudesnu šumu" napisan je prema originalnoj priči Sunčane Škrinjarić.
U šumi jednoga dana ispod čarobnoga hrasta zaspi slikar Paleta. Kad se probudi, shvati kako je od hrasta dobio dar da se može sporazumijevati sa životinjama i kistom stvarati čarolije. Šumom inače vlada zli Kaktus Car kojega brine slikarov dolazak jer će, prema proročanstvu, čovjek dokrajčiti vlast kaktusa. Zato šalje dvorskog čarobnjaka Štapića da dovede slikara. Štapić se međutim okreće protiv zlog Kaktus Cara i pridružuje družini koja skriva slikara. Shvativši da ga je i Štapić izdao, Kaktus Car odluči uništiti šumu ako se slikar ne preda. Međutim, zbog slikarova čarobnog kista propadaju svi pokušaji uništavanja šume. Slikar u razgovoru sa životinjama dolazi do ideje da je Kaktus Car zao jer nikad nije procvjetao. Družina uspijeva ući u Kaktusov dvorac i dati mu čarobni napitak od kojeg je procvjetao i postao dobar. Slikar napušta šumu u kojoj ponovno vladaju sreća i pjesma.
U 20:30 pogledajte dokumentarni glazbeni film "Sretno dijete" Igora Mirkovića.
Režiser se u filmu vraća unatrag, u vrijeme kad je bio sretno dijete. Zapravo sretni tinejdžer. U doba njegove mladosti dogodio se novi val, značajno razdoblje u glazbi koje mnogi smatraju najboljim u našoj povijesti. Tada odrasta zadnja generacija djece socijalizma koja se, pod utjecajem zapadnih glazbenih i socijalnih strujanja, počinje uzburkavati, aktivirati, formiraju se bendovi i nastoji se svim silama uskovitlati ustajali zrak nagrižen ekonomskom krizom.
U to su doba svoje karijere započeli Azra, Haustor, Film, Patrola, Pankrti, Električni orgazam, Idoli, Prljavo kazalište i mnogi drugi. Kako je Mirković odrastao uz takvu glazbu, bilo mu je nevjerojatno da se još nitko nije sjetio to prenijeti na filmsku vrpcu. Pa je odlučio sam to učiniti.
I za kraj, ali također važno, prihod od prodanih ulaznica namijenjen je restauraciji filma Sedmi kontinent Dušana Vukotića, pa dolaskom na ove dvije kino projekcije pomažete u jednoj kulturnoj akciji.
Nova Uprava, novi trener: Klafurić i Široki sporazumno raskinuli suradnju
Jedan manje: Samo pet minuta u polusezoni su dovoljan razlog za odlazak
Reciklažno dvorište Velika Gorica ponovno radi
Zimska služba Zagrebačke županije: Sve ceste su prohodne, u tijeku pojačano čišćenje i posipavanje
Gorenc transporti i Taxi Bračić potvrdili kvalitetu, u srijedu se igra posljednjih pet dvoboja za ulazak u osminu finala
Kazalište Knap dolazi u Goricu s predstavom "Dok nas inteligencija ne rastavi"