Podjelom diploma završena jubilarna 25. Zimska škola informatike u goričkim školama
Svečano je završena jubilarna 25. Zimska škola informatike u Velikoj Gorici podjelom diploma polaznicima u četvrtak 8. siječnja.Tijekom trajanja programa, koji je započeo s oko 40 učenika, interes je dodatno rastao te su se radionici priključili i novi polaznici, pa je ukupan broj sudionika dosegnuo 54 učenika iz svih velikogoričkih osnovnih škola.

Završetak Zimske škole obilježen je prigodnom svečanošću na kojoj su učenicima uručene diplome i nagrade za uspješno sudjelovanje, trud i zalaganje tijekom edukativnih radionica. Polaznici su imali priliku pokazati stečena znanja iz programiranja, elektronike i digitalne pismenosti te podijeliti svoja iskustva i dojmove s mentorima.

Zimsku školu informatike organizira Društvo pedagoga tehničke kulture i informatike Velika Gorica, uz pokroviteljstvo Grada Velike Gorice, a program se uspješno provodi već 25 godina s ciljem poticanja interesa djece i mladih za informatiku i tehničku kulturu.

-Zimska škola informatike i ove je godine potvrdila svoju važnost kao vrijedan edukativni projekt koji učenicima omogućuje kvalitetno, korisno i kreativno provođenje zimskih školskih praznika- istaknuo je prof. Milan Omrčen.
(Izvor i foto: OŠ Nikole Hribara)
Galerija slika
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"