Patronažne sestre obilježit će Međunarodni dan sestrinstva uz javnozdravstvenu akciju za građane
Povodom Međunarodnog dana sestrinstva, koji se obilježava 12. svibnja, građani Velike Gorice imat će priliku sudjelovati u javnozdravstvenoj akciji koju organiziraju patronažne sestre.
Akcija će se održati u predvorju Dom zdravlja Velika Gorica u utorak, 12. svibnja od 8:00 do 10:00 sati, a namijenjena je svim građanima koji žele napraviti brzu provjeru svog zdravstvenog stanja i dobiti korisne savjete.
Tijekom akcije građani će moći besplatno izmjeriti krvni tlak i razinu šećera u krvi, kao i dobiti stručne savjete o zdravom načinu života i pravilnoj prehrani.
Ovogodišnja poruka Međunarodnog dana sestrinstva glasi: „Naše sestre, naša budućnost. Osnažene sestre spašavaju živote“, čime se dodatno naglašava važnost i nezamjenjiva uloga medicinskih sestara u zdravstvenom sustavu.
Organizatori pozivaju sve građane da se odazovu ovoj akciji i učine mali, ali važan korak prema očuvanju vlastitog zdravlja.
Ujedno, ovim putem upućena je i zahvala svim medicinskim sestrama na njihovoj svakodnevnoj predanosti, stručnosti i brizi za pacijente.

Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!
TKD Velika Gorica među najboljima u Europi: Fantastična Lejla Lea Kajfeš brončana na kontinentalnom klupskom prvenstvu, Paula Kučiš i Matej Turković sjajni peti!
Svojevremeno najmlađi debitant u povijesti Rijeke stigao u Goricu
Josip Šalković iz Velike Gorice razvio Prijevozko, aplikaciju koja prati ZET i HŽ na jednom mjestu
Branitelji 153. brigade obišli ratni put na području Orašja i odali počast poginulima
Dopustite javnosti da upozna vašu umjetničku crtu: Izložite radove u Područnoj knjižnici Galženica