Patronažne sestre obilježit će Međunarodni dan sestrinstva uz javnozdravstvenu akciju za građane
Povodom Međunarodnog dana sestrinstva, koji se obilježava 12. svibnja, građani Velike Gorice imat će priliku sudjelovati u javnozdravstvenoj akciji koju organiziraju patronažne sestre.
Akcija će se održati u predvorju Dom zdravlja Velika Gorica u utorak, 12. svibnja od 8:00 do 10:00 sati, a namijenjena je svim građanima koji žele napraviti brzu provjeru svog zdravstvenog stanja i dobiti korisne savjete.
Tijekom akcije građani će moći besplatno izmjeriti krvni tlak i razinu šećera u krvi, kao i dobiti stručne savjete o zdravom načinu života i pravilnoj prehrani.
Ovogodišnja poruka Međunarodnog dana sestrinstva glasi: „Naše sestre, naša budućnost. Osnažene sestre spašavaju živote“, čime se dodatno naglašava važnost i nezamjenjiva uloga medicinskih sestara u zdravstvenom sustavu.
Organizatori pozivaju sve građane da se odazovu ovoj akciji i učine mali, ali važan korak prema očuvanju vlastitog zdravlja.
Ujedno, ovim putem upućena je i zahvala svim medicinskim sestrama na njihovoj svakodnevnoj predanosti, stručnosti i brizi za pacijente.

Policija traži svjedoke nesreće na A11 u kojoj je poginuo motociklist
Projekt RACE 2: U Velikoj Gorici održana edukacija o najsuvremenijim protokolima spašavanja života
Hoće li Budimir biti prvi napadač Vatrenih na otvaranju Svjetskog prvenstva?
Gradonačelnik nagradio i pohvalio najuspješnije učenike: „Vi ste gospodari svoje sudbine, a trud nikada neće biti uzaludan“
Novi vrhunski rezultati za goričke hrvače: Roko Marinković viceprvak Hrvatske, bronce osvojili Fran Haramustek, Gabriel Đukić i Mark Grgić
Matičin četvrtak donosi predavanje o velikogoričkom židovskom groblju kao dijelu vrijedne memorijalne baštine