Kosnica: U znak zahvalnosti za svoje mještane pripremaju 200 uskrsnih pisanica
19.04.2019. / Petar Brnada
Uoči nadolazećih uskrsnih blagdana pa tako i vremena darivanja, Udruga Turopoljska tradicija iz Kosnice u suradnji sa crkvenim zborom lokalne župe priprema 200 pisanica koje će na Uskrs nakon Svete mise podijeliti mještanima.
Za kuhanje i farbanje 200 pisanica pobrinule su se vrijedne članice udruge, a u nedjelju će ih nakon mise u kapeli Svetog Nikole podijeliti „udrugaši“ obučeni u narodne nošnje mjesta i članovi zbora.
Kako su kazali iz Udruge i crkvenog zbora, sve je to u znak zahvale njihovim mještanima koji im pomažu na razne načine, kako kod uređenja kapele, tako i kod svih aktivnosti udruge i zbora.
Zadnje objavljeno
Samostalnom izložbom „I got something to s(pr)ay“ Igor Limanija – Lima ruši predrasude o grafitima
Dosta prilika, bez golova: I Osijek i Gorica na kraju zadovoljni bodom
GORICA SE KREĆE Više od 250 sudionika na pet kilometara dugoj stazi za naše parasportaše i boćare
U Galeriji Galženica otvorena izložba Amele Frankl: intimni dijalog s mitskim Prometejem
Akcija „Car meet scene” u Velikoj Gorici: Policija automobile poslala na izvanredni tehnički, 13 ih isključeno iz prometa!
Pod krapinskim reflektorima: Perica Vidak i njegov Zagorec slavili protiv Kurilovca