Glazbom za zdravlje i život: Donatorski koncert „Zlatna snaga - večer ljubavi i života“ uz Antonellu Malis
U Centru za posjetitelje Velike Gorice najavljen je donatorski koncert „Zlatna snaga – večer ljubavi i života“ , u organizaciji Lige protiv raka Zagrebačke županije i partnera.

Koncert se održava s ciljem podizanja svijesti o važnosti brige za žensko zdravlje, redovitih pregleda i pravodobne prevencije.
Istaknuta je i dugogodišnja uključenost Velike Gorice u obilježavanje Dana mimoza, kao važnog javnozdravstvenog trenutka zajedništva i podrške.

-Drago mi je da Turistička zajednica može biti podrška lijepom događanju koji će se održati sutra u našem gradu, u Pučkom otvorenom učilištu – kazala je na početku predstavljanja koncerta direktorica Maja Toth.
Povod koncerta „Zlatna snaga – večer ljubavi i života“ jest proslava 15 godina Lige protiv raka Zagrebačke županije, ali i 60 godina Hrvatske lige protiv raka koja godinama pomaže oboljelima, s velikim naglaskom na prevenciji karcinoma.
-Ovaj koncert je poklon našem gradu podržavanja svih aktivnosti za Dan mimoza, ali i poklon Hrvatskoj ligi za borbu protiv raka. Sigurna sam da ćemo svi zajedno uživati u koncertu – istaknula je prof.dr.sc. Sanja Kalambura, predsjednica Lige za borbu protiv raka Zagrebačke županije i prodekanica VVG-a.

Glavna zvijezda večeri je naša umjetnica, sopranistica Antonella Malis koja je naglasila da zanemarujemo male trenutke koje čine život, poput osjećaja radosti, ljepote i ljubavi koji su nam svima potrebni kao lijek.
-Čovjek dođe do trenutka u životu kada shvati koliko je njegov život zlata vrijedan i koliko je potrebno ljubavi davati samome sebi, kao što dajemo drugima. Kada god možemo trebamo biti posvećeni sebi, prihvatiti sebe i trenutke bolesti, karcinoma, ali kao jedan vid putokaza za naše bolje pravo. Upravo mi se čini da naslov koncerta „Zlatna snaga – večer ljubavi i života“ je u pravom smislu te riječi jer život uistinu zlata vrijedi, a to mi je puka fraza. Kada to shvatimo lakše se podnose borbe protiv svih drugih životnih izazova – kazala je sopranistica Antonella Malis.
Glazba je izvrstan medij preko koje čovjek može osjetiti sam sebe, dodala je Malis.

-Najlakše se izražavam kroz glazbu i pjevanje, to je moj intuitivni put prema sebi i prema ljudima. Repertoar na koncertu će biti motiv i podsjetnik na nadu, vjeru, povjerenje, ljubav. Na svojim koncertima volim interakciju koju dobijem od publike – istaknula je Malis.
-Bez donatora HEP-a i Zračne luke Zagreb ne bismo uspjeli organizirati koncert. Oni su prepoznali našu želju da podijelimo karte i mogu reći da ćemo sigurno ponoviti koncert na jesen jer je interes jako velik – istaknula je Sanja Kalambura.
Koncert u velikoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta na rasporedu je u srijedu 4. veljače od 19:00 sati. Pratnja na klaviru Antonelli Malis bit će prof. Vladimir Babin.
Stjepan Kučiš sva važnija Carevićeva karika: Najviše su mi pomogli suigrači, dali su mi vremena da se prilagodim
Finalno kolo Turopoljske lige trail trčanja ove subote na Ključić Brdu, AK Turopolje krenuo sa svojom 'školom trčanja'
Početkom travnja starta nova Velikogorička teniska liga: Prijave su otvorene, od ove sezone VGTL i u aplikaciji 'Glavno da se igra'
Tradicionalni simpozij o sigurnosti hrane i zaštiti potrošača održan u Velikoj Gorici
Lumidea centar poziva na Dan otvorenih vrata
"Stopala nam grije HEP-ova struja!": Mali genijalci iz Novog Čiča osvojili računala na HEP-ovom natječaju!