Gimnazijalci u akciji za štićenike Doma sv. Josipa: "Osmijesi i zahvalnost djece mnogo nam znače"
U organizaciji Volonterskog kluba Gimnazije Velika Gorica provedena je humanitarna akcija prikupljanja hrane i osnovnih potrepština za Dom sv. Josipa u Hrvatskom Leskovcu, koji skrbi o nezbrinutoj djeci.
Akcija je naišla na iznimno velik odaziv učenika, profesora i zaposlenika škole. U vrlo kratkom roku prikupljena je velika količina hrane, higijenskih potrepština i drugih potrebnih stvari, čime su još jednom pokazali koliko zajedništvo i solidarnost mogu napraviti razliku.

-Donaciju smo dostavili u četvrtak, 18. prosinca 2025. godine. Tom smo prilikom imali priliku družiti se sa štićenicima doma, kojih trenutačno ondje živi 18, kao i s njihovim odgajateljicama. Susret je bio vrlo dirljiv i ispunjen toplinom, a osmijesi i zahvalnost djece ostavili su snažan dojam na sve sudionike - kazali su iz Gimnazije.
-Ova volonterska akcija podsjetila nas je koliko je važno pomagati drugima i biti osjetljiv na potrebe zajednice. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali i svojim doprinosom uljepšali blagdane djeci Doma sv. Josipa - poručili su iz Gimnazije Velika Gorica.
(foto/izvor: Gimnazija Velika Gorica)
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"