Besplatno provjerite razinu šećera u krvi u Domu zdravlja
Povodom obilježavanja Svjetskog dana šećerne bolesti (dijabetesa), 14. studenoga, u svakom od devet gradova Zagrebačke županije građani će moći besplatno i bez najave prekontrolirati krvni tlak i razinu šećera u krvi.
Akcije provodi Dom zdravlja Zagrebačke županije – Patronažna služba u svim svojim ispostavama od 8:00 do 10:00 sati, pa tako i u ispostavi u Velikoj Gorici.
Ako osjećate pojačanu žeđ i glad, trnce u šakama i stopalima, učestalo mokrite, umorni ste i imate zamućeni vid ili primjećujete da vam usporeno zacjeljuju rane – ne oklijevajte – provjerite razinu šećera u krvi!
Inače, Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se svake godine 14. studenoga kao najveća svjetska kampanja podizanja svijesti o šećernoj bolesti. Ovaj dan je postao službeni dan Ujedinjenih naroda 2006. godine, a obilježava se na rođendan Sir Fredericka Bantiga, koji je s Charlesom Bestom 1922. otkrio inzulin.

Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić
Večeras pogledajte film „Fanfare“ pod vedrim nebom na Tuđmancu
Visoke temperature nisu ih zaustavile: Volonteri očistili poluotok i južnu obalu jezera Čiče
Krenule prijave za StartupVG: Prilika za razvoj inovativnih poslovnih ideja