Hat-trick Čirjaka za pobjedu u Sisku, škola nogometa krenula s treninzima u - Pješčanoj areni

11.02.2021. / Damir Žbulj

Nakon iznenađujućeg poraza u Otočcu igrači Futsal Gorice vratili su se na pobjednički kolosijek 2. HMNL Zapad na gostovanju u Sisku. Kod MNK Siscia Crveno-crni su do bodova stigli rezultatom 5:2, uz hat-trick Tina Čirjaka.

Domaći su u sedmoj minuti stigli do prednosti, ali su Goričani u finišu prvog dijela došli do preokreta. Čirjak zabija za izjednačenje u 17. minuti, ubrzo Banek donosi prednost Taurusima.

Čirjak je u završnici svojim drugim pogotkom povećao prednost, ali Siščani se ekspresno vraćaju u igru i u nastavak dvoboja ulaze sa samo pogotkom zaostatka.

Nakon tri minute igre u drugom dijelu ponovno na scenu stupa Čirjak, a konačna odluka ovog zanimljivog dvoboja u SD Brezovica pada minutu prije kraja, nakon pogotka Leonarda Mostarlića.

Uz strijelce, u Sisku su nastupili i Pavao Ježić, Dario Šestić, Petar Ježić, Mateo Čekol i Igor Mostarlić. Rezervni vratar bio je Tomislav Hercigonja.

U derbiju su Futsal Pula i Mne Veruda odigrali bez pobjednika pa je drugo mjesto ljestvice preuzeo Novi Marof, sigurnom pobjedom nad Rabom, idućim suparnikom Futsal Gorice. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 14. veljače od 13.30 sati u Gradskoj sportskoj dvorani.

Crveno-crni su na četvrtom mjestu ljestvice s 22 osvojena boda, a uskoro ih očekuju ključne utakmice sezone, na gostovanju kod Futsal Pule i doma protiv pulske Verude, nakon čega će biti jasnije može li se ova ekipa boriti za sam vrh i ulazak u kvalifikacije za 1. HMNL.

Proteklih dana nisu mirovali niti u školi nogometa. Iskoristili su toplije dane i popuštanje epidemioloških mjera i nastavili s redovnim treninzima mlađih kategorija u - velikogoričkoj Pješčanoj areni u Cvjetnom naselju.

"Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže i već sutra postanu novi Taurusi. Sve informacije možete dobiti na telefone 097 641 0730 i 095 398 7525," poručili su iz kluba.

Ovaj ledeni val koji je stigao i do naših krajeva vjerojatno će im malo pokvariti planove, ali se svi nadamo kako nas uskoro očekuju bolji vremenski uvjeti, ali i dodatno popuštanje i bolju epidemiološku situaciju te povratak sportskih aktivnosti svih dobnih kategorija u dvorane.