U Hajduku višak, za Goricu pojačanje
Bilo je jasno od prvog dana priprema za novu sezonu kako je Gorica u potrazi za desnim bekom, nakon odlazaka Momčila Raspopovića prošle zime i Alexandera Munksgaarda ovog ljeta, popunio je iskusni Dino Mikanović, dojučerašnji igrač splitskog Hajduka.
Na Poljudu mu, dolaskom Gennara Gattusa za trenera i Kalinića za sportskog direktora, nisu produljili suradnju, iako je postojala takva opcija u njegovom ugovoru, no, za goričke ambicije ovakav igrač trebao bi biti puno pogodak. Šteta je samo što se radi o još jednom nogometašu koji je u 'poznijim' godinama i što Gorica nije izabrala put razvoja svojih vlastitih igrača iz svoje Nogometne škole.
U svibnju je Mikanović napunio 30 godina, u svojoj karijeri je igrao i u Danskoj i u Kazahstanu, gdje je osvajao naslov prvaka i tamošnji Kup, no, najdublji trag ostavio je u Hajduku, s kojim je tri puta podigao trofej Hrvatskog nogometnog kupa.

Ovaj Slavonac rodom iz Nove Gradiške u goričkoj je svlačionici pronašao i druge bivše igrače Hajduka - Marija Maloču, Ivana Banića, Božidara Radoševića, ali i mladog Luku Kapulicu.
Gorica će u subotu odraditi i posljednju provjeru prije nove sezone, od 19 sati na Gradski stadion stiže Rudeš, a ulaz je slobodan.
Iduće subote počinje i nova prvoligaška avantura, na domaćem terenu protiv Varaždina.
Počinje jubilarni VG Brass: Tjedan dana vrhunskih koncerata, otvorenje uz renomirani kvintet Spanish Brass
Barbarice briljirale u Dresdenu: Osvojile tri medalje i osigurale plasman na Europsko prvenstvo
Praznik rada u Mraclinu: Kolone automobila vodile su prema OPG-u Benjamin koji slavi 30 godina rada
Policija u Novom Čiču zaustavila vozača s ukinutom dozvolom i neispravnim vozilom, zaradio kaznu zatvora
Stolnoteniski prvaci iz Velike Gorice: Bila je ovo izuzetno uspješna sezone, imamo zaista talentiranu generaciju!
Pozo: Nadamo se da će Dinamovci doći malo opušteniji! Carević: I pijani...