Prva pobjeda rukometaša Gorice: Laljek predvodio, Zvonimir Turkalj sjajno iskoristio priliku

08.10.2023. / Damir Žbulj

Napokon! Možda smo očekivali da će rukometaši Gorice do prvog slavlja doći i malo ranije, no, protiv ove sezone izuzetno neugodnog Varaždina su upisali minimalan poraz, utakmice s Karlovcem i jakim Sesvetama završile su bez pobjednika i protiv Moslavine se jednostavno moralo 'otvoriti'.

Iako su gosti iz Kutine u otvaranju imali minimalnu prednost, bio je ovo dvoboj u kojoj je ekipa Ivana Dragića većim dijelom u potpunosti kontrolirala tijek susreta te je na kraju apsolutno zasluženo stigla do bodova.

Već je do 20. minute bilo 'plus šest', u finišu prvog dijela bilo je u nekoliko navrata i sedam razlike, a na predah se odlazi sa sjajnih 16:10. U nastavku su gosti zaprijetili, sredinom drugog dijela došli i na tek pogodak zaostatka. Međutim, Gorica je tada 'stisnula' u obrani, dodala gas u napadu i odjurila prema prvoj ovosezonskoj pobjedi, sa sigurnih 29:25, napokon bez ikakve drame u završnici!

Ivan Laljek predvodio je napad sa šest golova i sedam asistencija, dok su Hrvoje Ceković i Jakov Dujić dodali po četiri pogotka. Istaknuo se i mladi Zvonimir Turkalj s tri komada, bez promašaja, po tri su dodali i Maksimilijan Jurić, Juro Čakarić i Vid Starčević, a jednom su mrežu suparnika tresli i Rok Malin, Kajo Cikatić i vratar Marin Sorić, koji je upravo iz Moslavine stigao u Goricu.

Sorić je na kraju imao šest obrana, četiri je dodao Mislav Turčić, a priliku je dobio i Ivan Jozepović, koji je 'skinuo' dvije lopte.

Bolji od ostalih u gostujućim redovima su bili Darko Krndelj sa sedam golova i Stipe Purić s 11 obrana.

Gorica se ovim slavljem vratila tamo gdje i pripada, u borbu za ulazak u Ligu za prvaka. Trenutno je u Ligi A na četvrtoj poziciji s četiri osvojena boda, tri manje od Sesveta i četiri od Varaždina...

U idućem kolu u našu Gradsku sportsku dvoranu stiže Trogir, a utakmica se igra 18. listopada u 19.30 sati i sada treba nastaviti pobjeđivati!