Dino Bošnjak prvak i viceprvak Balkana, Nina Vuković osvojila srebro u štafeti i srušila osobni rekord na 800 metara!

22.06.2022. / Damir Žbulj

Velikogorički trkački šampion Dino Bošnjak ostvario je novi uspjeh u hrvatskom dresu. U rumunjskoj Craiovi je na seniorskom prvenstvu Balkana osvojio je zlato na 5000 metara i srebro na 3000 metara!

Naslov prvaka Balkana je član AK Velika Gorica zaslužio s vremenom, 13:50,86 što je šesti rezultat svih vremena u Hrvatskoj u ovoj disciplini.

Titulu viceprvaka je na 3000 metara osvojio s vremenom 8:13,69, a slavio je Turčin Barbaros (8:12.60).

Hrvatsku je u Rumunjskoj predstavljala i Nina Vuković iz Maraton kluba Velika Gorica, uz dva vrhunska rezultata.

Nina je na 800 metara istrčala osobni rekord 2:06,87, što je bilo dovoljno za osmo mjesto u iznimno jakoj konkurenciji.

Vuković je bila i dio štafete 4 x 400 metara, koja je osvojila srebrnu medalju!

Svaka atletičarka je odlično istrčala svoju dionicu, a kroz cilj su djevojke prošle u vremenu 3:39,83. Titulu viceprvakinja Balkana osvojile su i Klara Koščak, Veronika Drljačić i Ida Šimunčić.

Sjajna je ovo uvertira za seniorsko prvenstvo Hrvatske, koje će se održati u subotu i nedjelju.