
„Hribar“ u novom Erasmus + projektu vrijednom 60.000 eura, partneri su im škole iz Portugala i Grčke
U OŠ Nikole Hribara aktivnosti po pitanju europskih programa ne staju, a škola još jednom pokazuje da upravo u tim vodama 'odlično pliva'. Naime, STEAMAgencija za mobilnost i programe EU odobrila je „Hribarov“ novi Erasmus+ projekt za ključnu aktivnost 210 mala partnerstva.
Naziv projekta je Growing young ECOlogists with STEM čija vrijednost iznosi 60.000 eura. Kako otkrivaju iz „Hribara“, u projekt su uključene tri škole partneri: OŠ Nikole Hribara kao koordinator (Hrvatska), 5th Gymnasio Trikalon (Grčka) i Agrupamento de Escolas de Melgaco (Portugal).
Provođenje projekta počinje 1. svibnja 2022. i trajat će do 1. studenog 2023. godine.
-Cilj projekta je upotreba STEM-a kroz razvoj novih vještina koje će kod učenika osvijestiti ekološku odgovornost u svakodnevnom životu. Naglasak će biti na razumijevanju ključnih vrijednosti obrazovanja o okolišu te podizanju ekološke svijesti kod učenika kako bi postali odgovorni i aktivni građani u zajednici gdje žive, ali i puno šire- pojasnila je Erika Likan Kelentrić iz OŠ Nikole Hribara.

Sretan Međunarodni dan seoskih žena, čuvarica OPG-a, tradicije i kulture

Sigurnije preko pruge u Turopolju: Zapuštena kuća HŽ-a napokon u prijedlogu za rušenje

FOTO U Vukovinskom polju otvoren moderan LDC Studenca - najveći infrastrukturalni projekt u povijesti kompanije

Tena Pereković iz Kokice U-16 viceprvakinja Hrvatske, broncu u Dubrovniku izborile i Zara Hrvojić i Ana Britvec te Rafaela Medved iz Pinkyja

Predložite zaslužne pojedince za javna priznanja Grada

Mirjani Lučić i Velimiru Šandoru čestitao gradonačelnik na osvojenim medaljama: "Inspiracija ste i uzor mladima"
