Nina Vuković osvojila zlato na početku nove dvoranske atletske sezone

24.01.2022. / Damir Žbulj

U dvorani na Zagrebačkom velesajmu krenula je nova atletska sezona! Na mitingu pod nazivom Otvoreno prvenstvo Grada Zagreba nastupilo je i sedam članica i članova Maraton kluba Velika Gorica, koji su ostvarili i zapažene rezultate.

Predvodila je Nina Vuković, koja je u svom debitantskom nastupu u seniorskoj konkurenciji osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju u utrci na 600 metara.

Nina je još uvijek 'mlađa seniorka', ali je otrčala sjajnu utrku i s vremenom 1:33,67 bila je najbrža, ispred šest godina starije Ide Šimunčić (1:33,96 ) te četiri godine mlađe Olje Galić iz AK Agram (1:35,87)

Sjajna je bila i Tena Martinec, klupska kolegice iz MK Velika Gorica, koja je trčala 1:36,89 te je na kraju osvojila četvrto mjesto.

Ema Vuković je na istoj dionici bila sedma s vremenom 1:41,26, dok je Lucija Sever bila deveta (1:44,88).

Veteran brzog hodanja Berislav Devčić nastupio je u disciplini na 3000 metara i s vremenom 17:27,28 zauzeo je treće mjesto, od pet prijavljenih atletičara te velikim zaostatkom za Markom Dimitrijevićem i Antoniom Belasom.

Anja Petračić istrčala je dionicu od 3000 metara u vremenu 12:44,55, što je bilo dovoljno za 13. poziciju.

Junior Viktor Benedetti nastupio je seniorskoj konkurenciji na 200 metara, a utrku je završio u vremenu 25,69.

Bilo je ovo tek 'zagrijavanje' za ono što dolazi idućeg vikenda, a u istoj dvorani održat će se Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniorke i seniore.