Treći remi u nizu: Gorica u Rudama prokockala sedam golova prednosti i u završnici ostala bez pobjede

03.12.2021. / Damir Žbulj

Još jedan remi, treći u nizu, odigrali su rukometaši Gorice. Na gostovanju kod Rudara u samoborskim Rudama, ekipe koja je posljednja na ljestvici Lige A Paket 24 premijer lige.

Ekipa Andrije Nikolića bila je favorit za osvajanje važnih bodova za plasman u Ligu za prvaka, ali je na kraju u završnici ostala bez važne pobjede.

Baš kao što su u prošlom kolu Goričani nadoknadili ogroman rezultatski zaostatak, tako je u ovom nastupu propuštena velika prednost, koja je u jednom trenutku bila i sedam golova.

Nakon što je u 14. minuti na semaforu bilo 8:8, Gorica je fantastičnom 9:2 serijom otišla na ogromnih 10:17 u 24. minuti dvoboja. Domaći su do poluvremena uspjeli malo smanjiti razliku (14:18), ali niti početak nastavka nije dao naslutiti da će uhvatiti priključak. U prvih sedam minuta drugog dijela prednost je i dalje velika (17:23), ali tada slijedi neobjašnjiv pad u igri gostiju.

Rudari postižu pet pogodaka u nizu, a desetak minuta prije kraja dolaze i do izjednačenja!

Gorica je u završnici ponovno diktirala ritam, u posljednje dvije minute, golovima Goričanca i Čakarića, ulazi se s 'plus dva' (29:31), ali niti to nije bilo dovoljno za slavlje. Lovro Gaća i Matej Štajnkler bili su junaci domaćeg 31:31 remija protiv favoriziranog suparnika, velikog poput pobjede.

Čak 11 golova Lucian Bura, šest je dodao kapetan Ceković, pet Čakarića, a po četiri su zabili Goričanec i Gal, uz deset obrana Sladoljeva. Nažalost, samo je osvojen bod.

Maksimilijan Jurić je deset puta pogađao mrežu gostiju, dok je Matej Štajnkler precizan bio sedam puta.

Gorica je trenutno i dalje na drugom mjestu, ali sa samo jednim bodom više od Dubrave, koja u subotu gostuje kod Umaga i tri više od Poreča, koji igra u Vinkovcima kod Spačve.

U posljednjem ovogodišnjem nastupu u Veliku Goricu stiže Umag, a posljednje kolo prije doigravanja igrat će se u veljači, nakon reprezentativne pauze i Europskog prvenstva.

Na širem popisu izbornika Hrvoja Horvata su i legenda Gorice Davor Ćavar, danas član PPD Zagreba, kao i Luka Klarica i Zvonimir Srna, koji su također jedan dio svoje karijere proveli u velikogoričkom Premijerligašu.