Treće uzastopno slavlje rukometaša: Rudari u Gorici 'ostali bez ugljena'

09.10.2021. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice nisu imali problema da ostvare i treću pobjedu u nizu u novoj sezoni Paket24 Premijer lige. Nakon uvodna dva poraza, u derbiju s Dubravom i protiv favoriziranog PPD Zagreba, momčad Andrije Nikolića dobila je Poreč, vinkovačku Spačvu i sada Rudar iz samoborskih Ruda.

Goričani su otpor gostiju 'lomili' prvih 20-ak minuta. Rudar je imao i dva pogotka viška, ali u završnih deset minuta prvog dijela domaći rukometaši dolaze do preokreta i vodstva koje više nisu ispustili do kraja dvoboja.

Serija pogodaka i dobre igre nastavila se i početkom nastavka, sredinom drugo dijela je i 'plus sedam' i tu je utakmica u potpunosti prelomljena. Bilo je na kraju samo pitanje koja će biti konačna razlika na semaforu, hoće li prednost biti dvoznamenkasta, no, završilo je s 31:23 za raspoloženu Goricu.

Lucian Bura ponovno je bio prvo ime slavlja, iako nije bio u najboljoj šuterskoj formi. Već nas je 'razmazio' sjajnim partijama, a sada je zabio osam golova, ali iz 16 pokušaja, ali je podijelio i čak sedam asistencija! Vrhunsku utakmicu odigrao je Filip Goričanec, koji je precizan bio šest puta, bez promašaja, također uz nekoliko sjajnih dodavanja za golove  suigrača. Dominik gal također je suparničku mrežu 'bušio' šest puta, dok je i Juro Čakarić pružio zapaženu partiju, uz četiri zgoditka iz pet pokušaja. Sladoljev je imao osam obrana, a Mislav Turčić dodao je četiri uspješne intervencije.

U redovima poraženih Maksimilijan Jurić i Martin Vrpoljac zabili su po pet golova.

Gorica je polako uhvatila pobjednički ritam i to bez nekoliko ključnih igrača koji su ozlijeđeni, poput Ivana Laljeka.

U idućem kolu Goričani gostuju kod Umaga.