Lukavec propustio prilike, Kurilovec uvjerljivo slavio u turopoljskom derbiju na Udarniku

09.10.2021. / Damir Žbulj

Trećeligaški turopoljski derbi na Udarniku završio je rezultatski uvjerljivom 4:1 pobjedom Kurilovca nad Lukavcem.

U ovaj okršaj momčadi su ušle poravnate na deset bodova. Lukavec s tri pobjede, remijem i pet poraza, a Kurilovec s dva slavlja, četiri neodlučena ishoda i tri izgubljena dvoboja.

Favorita prije početka susrete nije bilo, ali su Kurilovčani ipak pokazali više te su na kraju uzeli sva tri boda.

Matej Resler bio je jedan od domaćih junaka, jer je mrežu Lutera zatresao i sredinom prvog dijela, ali i u sudačkoj nadoknadi, neposredno prije odlaska na predah. Lukavec je početkom nastavka smanjio zaostatak preko Karla Althallera, ali taj pogodak nije bio dovoljan. Gosti, koji svoje trećeligaške utakmice igraju na 'prijateljskom' Udarniku, nisu nakon toga realizirali kazneni udarac, Išek je sjajno intervenirao i to je ponovno vratilo samopouzdanje momčadi Senada Harambašića.

Niko Tolj je u 68. minuti iskoristio udarac s bijele točke, a desetak minuta kasnije na konačnih 4:1 postavlja Antonio Bakula i ovoj priči bio je kraj.

NK KURILOVEC: Leon Išek, Tomislav Grdenić (Ivan Bolješić 82'), Musa Ugbede, Kristian Popović, Matej Resler, Niko Tolj, Đevad Selman (Tomislav Marelja 63'),  Antonio Bakula (Mateo Beganović 90'), Stjepan Završki, Marko Kušec, Matija Bukvašević.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Marijan Grdenić, Domagoj Lagundžija (Roko Krpan 46'), Matija Ezgeta (Albert Valentinčić 46'), Roko Ivezić, Karlo Althaller, Luka Borković, Dino Konjevod, Armin Abazi (Hrvoje Cvetko 87'), Ivan Kaurin (Ivan Krpečenec 46'), Mario Meter (Filip Peranić 72').

U idućem kolu ekipa Slavena Batovanje na Udarniku dočekuje Karlovac 1919, dok će Kurilovec gostovati kod svog bivšeg trenera Perice Vidaka u Lučkom.