Tena Martinec prva u Varaždinu: Dobila je pozivnicu za nastup na Hanžekovićevom memorijalu

13.09.2021. / Damir Žbulj

U Varaždinu je održano kadetsko Ekipno prvenstvo Hrvatske i atletski Kup Hrvatske u istoj dobnoj kategoriji.

U jednoj od najbrojnijoj disciplini prvenstva za kadetkinje (300 m) nastupilo je 48 trkačica raspoređenih u šest jakosnih skupina, a na stazi je ponovno briljirala Tena Martinec koja je s vremenom 41,04 sekunde i potpunom kontrolom trke dominantno osvojila prvo mjesto.

Tena Martinec dobila je i pozivnicu organizatora međunarodnog atletskog IAAF World Challenge mitinga Memorijala Boris Hanžekovića da nastupi 14. rujna na zagrebačkoj Mladosti kao natjecateljica u nacionalnim disciplinama. To je još jedno priznanje za Atletsku školu MKVG u trenera Franju Gavranovića.

Raduje i povratak na atletsku stazu Eme Vuković nakon teške ozlijede i tromjesečne trenažne pauze, a nakon borbenog nastupa osvojila je osmo mjesto i rezultat 44,55.
Želimo vjerovati kako za Emu konačno u bliskoj budućnosti na red dolazi jedna lijepa i rezultatski uspješna atletska priča," javili su iz MK Velika Gorica.

Atletsku školu MK Velika Gorica predstavljale su i Livia Debelić (45,14), Petra Knežević (47,43) i Zeta Hećimović Obradović (47,79).

Hana Tašaković iz AK Velika Gorica nastupila je u disciplini 600 metara i s vremenom 1:46,45 osvojila je 11. mjesto u konkurenciji gotovo 30 mladih atletičarki.

Pia Teskera (AK Velika Gorica) je u utrci na 2000 metara osvojila solidno šesto mjesto (7:09,26). U istoj disciplini je Tena Petračić (MKVG) kroz cilj prošla u vremenu 7:23,79 te je na kraju bila deseta.

Na međunarodnom atletskom mitingu održanom u Karlovcu Noa Tončinić (AK Velika Gorica) je u seniorskoj konkurenciji osvojio sjajno peto mjesto (1:55,81). Na utrci kadetkinja na 1000 metara Hana Tašaković je bila prva (3:07,31), a Pia Teskera treća (3:14,10).

Berislav Devčić iz Maraton kluba Velika Gorica nastupio je u Čakovcu na veteranskom Prvenstvu Hrvatske. Berislav je došao do ukupne pobjede u bacanju kladiva, dok je na utrkama od 1500 m i 5000 m osvojio srebro u kategoriji M55.