
Veliki miting i novo kolo Hrvatske paraatletske lige ove nedjelje u Velikoj Gorici: PAK Uspon u borbi za nove medalje i rekorde
Nakon sjajnih rezultata goričkog Uspona u uvodna dva kola Hrvatske paraatletske lige, naši najbolji atletičari, osvajači brojnih paraolimpijskih, svjetskih i europskih odličja stižu u naš grad.
Ove nedjelje na goričkom ŠRC na Gradskom stadionu od 13 sati više od 120 paraatletičara i paraatletičarki borit će se za svoje najbolje rezultate i medalje u borbi za naslov najboljih.
"Možemo se pohvaliti da će na natjecanju nastupiti osvajači paraolimpijskih medalja, kao i medaljaši sa svjetskih prvenstava! Moramo naše staviti na prvo mjesto ta tako prvo najavljujemo našeg Velimira Šandora, a uz njega su tu još Mikela Ristoski, Ivan Katanušić, Deni Černi, Luka Baković, Matija Sloup, Miljenko Vučić, sudionici Paraolimpijskih igara i svjetskih prvenstava Marijan Presečan, Ivana Purkić, Erik Kaurin i naš Mirnes Omerhodžić," javili su iz Uspona pa dodali:
"Zadovoljstvo je najaviti povratnički nastup bivšeg vice prvaka svijeta u bacanju diska Miroslava Petkovića i reći da nam je izuzetno drago da nakon skoro osam godina ponovo nastupa i to baš na našem mitingu."
PAK Uspon je na prošlom nastupu u Vinkovcima osvojio tri zlata, četiri srebra i dvije bronce te pehar za ukupni poredak i drugo mjesto za Mirnesa Omerhodžića po osvojenim bodovima.
Omerhodžić je u disciplini bacanja čunja s daljinom 29,97 metara bio zlatni, a najbolji je u svojoj F1-52-53-54-55-57 klasi bio i Velimir Šandor. Disk je ovaj put letio 17,89 metara. Dominik Počekal je u svojoj kategoriji s daljinom 31,34 metra bio srebrni.
Svi juniori koji su nastupili postavili su osobne rekorde, Ivano Rajković, Amar Jakupović, Matej Hačić i Toni Pemper u bacanju kugle F20 kategorije. U seniorskoj konkurenciji je Stjepan Dereta s 8,65 metara bio srebrni, a Nikola Nestorović je s 6,92 metra bio brončani.
Kristina Ivšić je u skoku u dalj klase T20 s daljinom 3,38 metara bila srebrna, a osobni rekord je u istoj disciplini postavio je i Dominik Nestić, koji je u klasi F20-46-47 osvojio sedmo mjesto.
Nataša Sobočan je u bacanju kugle F55-56-57 s daljinom 6,12 metara osvojila drugo mjesto, ispred Nataše Celjak, koja je s 5,01 m bila brončana.

IZBORI U Velikoj Gorici do 11,30 glasovalo 12,96 % građana

Povratak kapetana Pršira: Bilo je teško s tribine gledati dečke kako se bore, nadam se da više neće biti takvih stresova u budućnosti

Novo veliko međunarodno zlato na jakom turniru u Sloveniji: Mrva i Borna 'pomeli' konkurenciju

Veliki miting i novo kolo Hrvatske paraatletske lige ove nedjelje u Velikoj Gorici: PAK Uspon u borbi za nove medalje i rekorde

Birališta su otvorena: Odlučujemo o lokalnoj predstavničkoj i izvršnoj vlasti

Gibonni rasplesao brojne posjetitelje na Goričkim večerima
