Treće uzastopno slavlje prije zimske pauze: Jelačić u turopoljskom derbiju 'okrenuo' Gradiće

19.11.2023. / Damir Žbulj

Na kraju jesenskog dijela natjecanja u 4. NL Središte Skupina B igrao se turopoljski derbi Jelačića i Gradića, a sretni i zadovoljni na zimsku pauzu idu domaći nogometaši iz Vukovine, koji su s 2:1 stigli do trećeg uzastopnog slavlja, četvrtog ove sezone.

Oba kluba su katastrofalno ušla u prvenstvo, ali su dolaskom hladnijih dana 'trgnuli' te su zaredali s nekoliko dobrih partija. Jelačić je nanizao i bolje rezultate te je uspio skupiti 15 bodova i doći do 12. pozicije. Gradići će u proljetni dio ući s pretposljednjeg mjesta i s tek devet osvojenih bodova, tri više od 'fenjeraša' Croatije iz Hrastja.

Derbi u Vukovini bolje su otvorili gosti te su u 33. minuti preko Pralasa došli do prednosti, ali se u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Filip Harambašić pobrinuo da na poluvremenu rezultat bude izjednačen, uz pomoć obrambenog bloka.

Ključni trenutak dogodio se pola sata prije kraja, kad je Miron Memić postavio konačni rezultat, nakon što je lopta ponovno prevarila Bebleka.

Gradići su u 67. minuti ostali bez ozlijeđenog vratara Bebleka, dok je pet minuta kasnije stradao i Moustafa Kasem, nakon duela s Čumpekom, samo pet minuta nakon što je ušao u igru, a morala je intervenirati i hitna pomoć...

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Ivan Marković, Marko Rovišan, Ivan Landeka, Bruno Simichen, Luka Bubalo, Filip Harambašić, Josip Hrženjak (Matko Vuksanović 90'+5), Fran Milatović (Leon Klasnić 83'), Juraj Ivanković, Miron Memić (Mateo Nikić 67'), Jurica Čumpek. Trener: Hrvoje Jančetić

NK GRADIĆI: Vedran Beblek (Matej Božurić 67'), David Posavec, Joško Prnjak, Patrik Posavec, Leon Badrić (Marin Sudar 46'), Stjepan Pralas, Hrvoje KOleš (Filip Brzović 67'), Patrik Vojnić, David Ćaćić (Moustafa Kasem 67' / Tvrtko Hrženjak 73'), EMil Hamzagić, Krešimir Budimir. Trener: Zoran Tomčić.

Mraclin na zimsku pauzu odlazi na petoj poziciji, nakon što je kod Lekenika odigrao tek 1:1. Dva ključna trenutka dogodila su se u samoj završnici utakmice, domaći su preko Jana Matića stigli do prednosti, dok je Dominik Smolković na ulasku u sudačku nadoknadu zabio za gostujući bod.

Za ekipu pod vodstvom Tomislava Škrinjarića krenuli su Patrick Crnolatec, David Marjanović, Josip Domitrović, Domagoj Matić, Filip Dianežević, Ivan Kos, Ivan Rajič, Igor Hajduk, Bruno Dandić, Marko Rakas i Toni Borovac. Početkom nastavka ušao je strijelac Smolković, a priliku su klupe dobili su i Ivan Kaurin, Juraj Cvetnić, Dejan Debijađi i Matej Godinić.