Slovenski šuter napustio Goricu, poznat termin novog regionalnog okupljanja
Košarkaši Gorice saznali su ka će se održati treći turnir regionalne ABA 2 lige. Nakon što su propustili prvo okupljanje na srpskom Zlatiboru zbog korone, dok su na drugom u banjalučkom Boriku stigli i do svoje prve internacionalne pobjede, igrači pod vodstvom Josipa Sesara će u Sarajevu od 1. do 5. ožujka tražiti novi međunarodni iskorak.
Igrat će se u 'balonu' u Hotel Hills sportskoj dvorani, prvi suparnik Bikovima je zemunska Mladost, snage će odmjeriti i s domaćinom OKK Spars Sarajevo, a posljednji suparnik bit će KK Podgorica.

U domaćem prvenstvu trenutno je pauza zbog nastupa hrvatske izabrane vrste u Istanbulu, gdje se održava posljednji kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo, koje su naši reprezentativci već osigurali.
Na parket se Goričani vraćaju 25. veljače na gostovanju u Splitu, u zaostalom susretu 12. kola HT Premijer lige.
Dva dana kasnije, a prije odlaska u Sarajevo, Sesarova ekipa morat će još odraditi i domaći dvoboj s Furnirom, a nakon toga slijedi i završna trećina regularnog dijela sezone, koja bi trebala krenuti 6. ožujka.
Raspored odigravanja posljednjih 11 kola odredit će poredak na ljestvici, nakon što se odigraju sve odgođene utakmice.
Gorica će u preostalim susretima biti bez usluga slovenskog šutera Maja Kovačevića, koji je s klubom sporazumno raskinuo ugovor.
U prosjeku je ubacivao osam poena po susretu.
Goricu je nedavno napustio i centar Ante Krapić.
Odlaskom Kovačevića otvara se mjesto u momčadi za juniora Hrvoja Majcunića, mlađeg brata kapetana Gorice Ivana Majcunića.
U domaćem prvenstvu Gorica je upisala 16 pobjeda i četiri poraza, Zadar i Cibona imaju po jedan izgubljeni dvoboj manje. Split ima 14 pobjeda i pet poraza.
U regionalnoj ABA 2 ligi Gorica ima dvije pobjede. Zbog propuštanja prvog turnira na Zlatiboru i gubitka bodova 'za zelenim stolom', Goričani su trenutno pri dnu ljestvice.

(Foto: ABA liga, Dragana Stjepanović)
Velika teniska nada iz Velike Mlake: Iva Jerković dvoranska prvakinja Hrvatske i najbolja na ljestvici HTS-a u svom uzrastu
Testiranja i snježne radosti: Gorica u četvrtak 'bježi' u Umag, Carević još uvijek čeka pojačanja
Hvalevrijedna podrška: Patronažne sestre organiziraju trudnički tečaj i grupu za potporu dojenju
Poznato prvih pet sudionika osmine finala: Na Sveta tri kralja novih pet dvoboja, CB Scotch Passage i Gorenc transporti u međusobnom okršaju
Zimska škola informatike zainteresirala velikogoričke učenike za svijet programiranja i digitalne pismenosti
U Donjoj Lomnici na blagdan Sveta tri kralja posebno je svečano: Sveta misa uz pjesmu i tembure KUD-a Nova Zora