Rapsodija za kraj: Hat-trick kapetana Igora Hajduka u velikom slavlju sjajnog Mraclina kod Rugvica Save!

19.11.2022. / Damir Žbulj

Još jednu sjajnu partiju pružili su nogometaši pod vodstvom Marijana Dužića, ovaj put na gostovanju kod Rugvica Save. Domaćin nije imao nikakve šanse, a Mraclin je do sigurne i uvjerljive 0:4 pobjede stigao na krilima fantastičnog Igora Hajduka, koji je tri puta tresao protivničku mrežu.

Hajduk je prvi put poentirao u 15. minuti, ali nakon toga mreže su mirovale sve do pola sata prije kraja. Dužić je tada uveo Krešimira Budimira i Dejana Debijađija, a nova energija brzinski je dovela i do povećanje prednosti, ponovno preko Hajduka.

Samo pet minuta je trebalo da utakmica bude u potpunosti odlučena, no, ovaj put je zabio Josip Jurič.

'Točku na i' kapetan je stavio u 70. minuti, a s nova tri pogotka Hajduk je preuzeo vodeće mjesto na ljestvica strijelaca 4. NL Središte Podskupina B s 12 zabijenih zgoditaka!

Pobjedu za kraj polusezone profeštali su Sonny Boy Dražić, David Marjanović, Josip Domitrović, Vjekoslav Lučić, Josip Jurič, Petar Milatović, Igor Hajduk, Emanuel Krznarić, Karlo Klarić, Bruno Dandić, Hrvoje Koleš, koji su krenuli u prvih 11 te Krešimir Budimir, Dejan Debijađi, Slavko Vidović i Antoni Dadović, koji su ušli s klupe, ali i rezervni vratar Patrik Crnolatec!

Gradići i Ban Jelačić neće po dobrome pamtiti ovaj zadnji vikend jesenskog dijela sezone. Topusko je slavilo u Vukovini, golovima Bana, Krmpotića i Matića, dok je jedini gol za u 1:3 porazu domaćina zabio Bruno Augustić. Gradići bez boda ostali u samoj završnici, pet minuta prije kraja je pobjedu Lekeniku osigurao Raković.

Na zimsku pauzu Mraclinci će s 28 osvojenih bodova, na četvrtoj poziciji, s bodom manje od Naftaša i tri više od Moslavine. Gradići su u 15 nastupa upisali šest pobjeda, pet remija i četiri poraza te su skupili respektabilna 23 boda. Jelačić se priviknuo na viši rang tek u drugom dijelu ove polusezone i u Vukovini ne bogu biti nezadovoljni sa 17 osvojenih bodova.

U svakom slučaju, čeka nas i zanimljiv nastavak ove sezone.