Pršir i Babec tresli protivničke mreže u Sloveniji, 'limeni' Nimely neće nositi dres Gorice u novoj sezoni
Turopoljski prvoligaš nastavio je s pripremama u Sloveniji, gdje je odigrao još jednu pripremnu utakmicu za skorašnji početak nove nogometne sezone.
Nakon minimalne 1:0 pobjede nad Celje, za koju je zaslužan Jurica Pršir, protiv rumunjskog prvoligaša ekipa novog trenera Krunoslava Rendulića odigrala je neriješeno 1:1.
Pogodak je postigao Hrvoje Babec.
Protiv Celja su u početnoj postavi bili Banić, Jug, Steenvoorden, Krizmanić, Zorica, Zavalić, Babec, Silas, Adžić, Lovrić i Janušić, dok je Rendulić na Rumunje krenuo s Kotarskim, Zavalićem, Marjanovićem, Jovičićem, Zoricom, Babecom, Juniorom, Šrolerom, Mitrovićem, Lovrićem i Brodićem.
U subotu je na rasporedu još jedna provjera, protiv Vojvodine, a prvenstvena sezona kreće 17. srpnja na Rujevici protiv Rijeke.
Dres Gorice više neće nositi Liberijac Sylvanus Nimely, koji je stigao u veljači kao veliko napadačko pojačanje iz druge momčadi moskovskog Spartaka.
Nije pokazao puno, imao je i problema s ozljedama, a u tek 11 odigranih utakmica zabio je samo jedan zgoditak, u 3:0 slavlju protiv Hajduka u četvrtfinalu Kupa Hrvatske.
Dobio je zahvalu, iz kluba su mu poželjeli puno sreće u nastavku karijere, ali prosječni navijač Gorice neće previše žaliti zbog raskida ugovora i odlaska 'limenog', kako su ga često 'od milja' zvali.
Veliku Goricu već su napustili Jiloan Hamad i Ognjen Mudrinski, kojem je završila posudba u poljskoj Jagielloniji, a stigli su vratar Dominik Kotarski te Fran Brodić, Toni Fruk, Saša Marjanović i Tin Janušić, dok se s posudbe vratio Martin Šroler. Sve su to potentni i talentirani nogometaši, ali se tek trebaju dokazati kako će biti pojačanja za prvoligaške klupske ambicije.
Cilj je ponovno isti - pozicija u gornjem domu hrvatskog nogometa i plasman u Europu.
(Foto: HNK Gorica)
Sjajna treća dionica za preokret kod Crikvenice: Novopridošli Rimac i Kalajžić predvodili Bikove
Detalji zločina u Selnici: 40-godišnjakinja ubila partnera dok je spavao, ranije osuđena za pokušaj ubojstva
Pobjednička serija vodećeg Poleta zaustavljena u Drenju Brdovečkom, Klas odnio bodove iz Lukavca
Tri komada Mraclina kod Metalca u Sisku: Brdek, Matić i Rakas za prekid crnog niza
"Spisateljice biraju" - knjigu o najdražim književnim likovima predstavljaju dvije goričke spisateljice
Lavovska pobjeda Kurilovca nakon senzacije u Kupu: Goziembah isključen u četvrtoj minuti, 'doktor' Furmek ponovno junak