Proslava Inkluzije u Velikoj Gorici: Fuji vas poziva na 'Get Together' u Gradsku sportsku dvoranu
Ove nedjelje u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici održat će se EJU Velika Gorica Get Together – međunarodni adapted judo turnir.
Turnir organizira Judo klub osoba s invaliditetom Fuji u suradnji s Hrvatskim judo savezom, a predstavlja nastavak prošlogodišnjeg iznimno uspješnog izdanja koje je izazvalo velik interes domaće i međunarodne sportske zajednice.
Dok gradovi diljem Europe nastoje izgraditi uključivije zajednice, JK „Fuji“ i Velika Gorica ističu se kao sjajan primjer kako lokalno vodstvo može potaknuti značajne promjene. Ovaj je hrvatski grad 2024. godine bio domaćin prvog EJU Get Together Adapted Judo događaja, proslave sportske izvrsnosti i društvenog jedinstva koja okuplja sportaše svih sposobnosti.
Ove godine Velika Gorica ponovno otvara EJU Get Together Tour pod pokroviteljstvom Europske judo unije te očekujemo dolazak 150 natjecatelja iz 12 zemalja.
Gradonačelnik Krešimir AČKAR dijeli uvide u kontinuiranu predanost grada pristupačnosti, važnost inkluzivnog sporta i kako ovakvi događaji pomažu u oblikovanju suosjećajnijeg i povezanog društva, ne samo u Velikoj Gorici, već i diljem kontinenta.
"Domaćinstvo događaja EJU Get Together Adapted Judo svjedoči o predanosti Velike Gorice inkluzivnosti i angažmanu zajednice. Naša podrška proizlazi iz uvjerenja da sport treba biti dostupan svima, bez obzira na fizičke sposobnosti. Ovaj događaj ne samo da pokazuje atletiku, već i potiče jedinstvo i međusobno poštovanje među sudionicima i gledateljima. To je proslava raznolikosti i ljudskog duha, jačajući predanost našeg grada stvaranju okruženja u kojem se svatko osjeća cijenjenim i osnaženim."
Ovaj događaj nije samo natjecanje – to je proslava inkluzije, hrabrosti i ljudskog duha, uz poruku da prave prepreke ne postoje kad vjerujemo u sebe.
"Organiziramo judo turnir za judaše sa svim vrstama invaliditeta," ističe predsjednica Judo kluba osoba s invaliditetom Fuji, Marina Drašković.
Dvanaest zemalja stiže u Veliku Goricu.
"Stižu neke reprezentacije kao nacionalni timovi, ali dolaze i klubovi. Ostavili smo mogućnost prijave klubova, s obzirom na to da je ovakva vrsta natjecanja još u razvoju. Želimo omogućiti što većem broju natjecatelja da mogu nastupati na europskom turniru."
Otvorenje turnira na rasporedu je za 9:30 sati, nakon čega slijedi natjecateljski program.
"Advent u Gorici" ulazi u svoju završnicu, klizalište je otvoreno do 11. siječnja
Sestra Ilijana Cvetnić iz Mraclina ponovo na čelu samostanske zajednice brezovičkog Karmela
Novosti, sport, događanja... Ovo su najčitaniji članci na VGdanas portalu u 2025. godini!
Etno udruga Kurilovec brojnim manifestacijama i gostovanjima čuva kulturnu baštinu svoga kraja
Oni su uvijek uz nas: Hitnoj službi, vatrogascima i policiji gradonačelnik poželio mirnu noć
Velikogoričke dežurne službe spremne za novogodišnju noć, obišao ih zamjenik župana Ervin Kolarec