
Pionirka Gorice u dresu reprezentacije zabila u 'jednoj od najvećih pobjeda hrvatskog ženskog nogometa u mlađim uzrastima'
Mlada nogometašica Gorice Marija Krunić postigla je pogodak za hrvatsku žensku U-15 reprezentaciju u 2:1 pobjedi nad Finskom, u drugom nastupu na UEFA razvojnom turniru u Češkoj.
Marija ima 14 godina, rođena je u Pakracu, a nakon igranja u Novskoj svoju karijeru uspješno gradi u Nogometnoj školi Gorice!
"Ne bih želio zvučati neskromno, ali ovo je sigurno jedna od najvećih pobjeda hrvatskog ženskog nogometa u mlađim uzrastima. Ovaj naš trijumf u Češkoj nije plod slučajnosti, nego kontinuirano dobre igre protiv vrlo kvalitetnog protivnika. Ovo je još jedna potvrda da iz godine u godinu napredujemo krupnim koracima, vjerujem da ćemo i u budućnosti slijediti taj trend", rekao je poslije utakmice izbornik Božidar Miletić, piše hns-cff.hr.
U prvoj utakmici turnira mlade hrvatske nogometne nade izgubile su od vršnjakinja Belgije, a posljednji dvoboj čeka ih 12. studenog protiv domaćina Češke.
Krunić je u igru ušla u 61. minuti umjesto Karle Kivač, koja je zabila za početno vodstvo Hrvatske u 27. minuti.
Marija je povećala prednost u 69. minuti, dok je na konačnih 2:1 postavila Isabella Ylätalo u 78. minuti susreta.
Hrvatska je protiv Finske nastupila u sastavu: Radanović (46’ Rabar), Libić, Obradović (61’ Vujičić), Skopljak, Tomašić, Haramina (61’ Buljat), Jalšovec (46’ Bilaver), Kivač (61’ Krunić, 90’ Dalić), Bubica, Muhvić (20’ Nikšić, 61’ Čikvar), Skupnjak (46’ Popić).
Nedavno je Lucija Vunić bila dio hrvatske U-19 reprezentacije te je postigla pogodak u 5:0 pobjedi nad Latvijom, u okviru kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Litvi iduće godine.
Hrvatice su s uvjerljivih 7:0 dobile i Gruziju, a s 3:2 su dobile Bugarsku te su izborile plasman u Elitno kolo kvalifikacija za U-19 Euro.

Blagdan Gospe Karmelske: U Kobiliću ove nedjelje svečanost povodom 100. obljetnice kapelice

Ruže u spomen na branitelje položene u Kupu povodom Dana Zagrebačke županije

Kuče za Klaićevu: Udruga žena i DVD skupljaju igračke i slikovnice za mališane u bolnici

Prijevara u Gorici: Počinitelj uvjerio staricu da posjeduje krivotvoren novac

Otvoren četvrti Gradski vrt: Ugovore za parcele u Dobrilinoj primilo 14 korisnika, još ima slobodnih mjesta

Nezaustavljiva Vedrana: Prvo osvojila naslov prvakinje u olimpijskom triatlonu pa onda 'rasturila' i na jarunskoj Noćnoj 10ki
