Gorica prodala napadača u Poljsku i solidno zaradila
Sada je jasno zašto je trener Mario Carević izostavio iz sastava Filipa Čuića u subotu u Puli, u dvoboju kojeg je Gorica glatko dobila 2:0. Čuić je ostao na klupi i nije ulazio u igru jer je završnoj fazi bio transfer u Poljsku...
Postao je Čuić tako novi igrač Pogona iz Szczecina, trenutno desete ekipe poljskog prvenstva, a ugovor je potpisao ugovor na tri i pol godine.
Prema neslužbenim informacija Gorica će za ovaj transfer dobiti 650 tisuća eura, a taj iznos mogao bi se uz bonuse popeti na jedan milijun eura, što je za ovakvog napadača, koji je ove sezone u 22 prvenstvena nastupa zabio tek četiri pogotka i upisao jednu asistenciju, izvrstan novac.
Čuić je u Goricu stigao iz Lokomotive bez odštete, a ovaj 23-godišnji napadač najveći dio svoje karijere proveo je u mlađim selekcijama Hajduka, gdje se nije izborio za svoje mjesto pod suncem.
U dresu turopoljskog prvoligaša ukupno je u ovih godinu dana upisao 40 nastupa te je zabio sedam golova, uz dvije asistencije. Imao je dovoljno prilika, ali jednostavno mu realizacija još uvijek nije na pravoj razini. Možda su u Poljskoj prepoznali njegov potencijal i možda se u Pogonu nametne kao kvalitetan centarfor, za što svakako ima potencijala.
Ovo je i financijski izvrstan potez za Goricu, koja je ove zime u svoje redove dovela Wisdoma Sulea. Nigerijski napadač je već u prva tri dvoboja pokazao kako može biti pravo pojačanje, ali je i njega mučila neefikasnost, jer je pogađao okvir gola i protiv Lokomotive i protiv Istre, a zapucao je i nekoliko sjajnih šansi.
Novu priliku za prvijenac imat će u nedjelju na Maksimiru kod Dinama.
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!