Golčina Špikića za 'petardu' u Koprivnici

24.07.2022. / Damir Žbulj

Naš sugrađanin Dario Špikić zabio je fenomenalan pogodak u 5:1 slavlju Dinama u Koprivnici kod Slaven Belupa.

Špika je u finišu dvoboj sjajno povukao loptu s lijeve strane i s 20-ak metara vrhunski pogodio suprotan kut, u stilu Mislava Oršića, umjesto kojeg je i ušao u igru u 77. minuti!

Plavi su se u ranoj fazi susreta našli u zaostatku, Marina je već u drugoj minuti pospremio odbijanac, nakon što mu je Livaković obranio kazneni udarac, ali je ubrzo Baturina izjednačio...

Oršić se u 15. minuti pobrinuo za potpuni preokret, dok je Drmić u 19. minuti povećao prednost...

Mišić je 20-ak minuta prije kraja potvrdio pobjedu, a za 'petardu' i konačnih 1:5 se majstorski pobrinuo Špikić, koji je još jednom potvrdio svoj ogromni talent i potencijal.

Pred Dinamom je sada uzvratni susret drugog pretkola Lige prvaka u Skoplju kod makedonskog Shkupija. Na Maksimiru je završilo 2:2 i hrvatskog prvaka čeka zahtjevan izazov, iako su Dinamovci i dalje favoriti za prolaz.

Vjerujemo i uz novi odličan nastup mladog velikogoričkog ofenzivca.

-->> Nula sa Šibenikom: Kaliku VAR poništio gol u završnici, odličan debi Senegalca iz Barcelone

U drugom kolu SuperSport HNL-a Gorica je na svom travnjaku odigrala 0:0 sa Šibenikom.