
Europa opet u 'Bakariću': Rukometaši Gorice protiv češkog Sokola počinju svoju avanturu u EHF Europskom kupu
Novi međunarodni izazov čeka rukometaše Gorice, večeras od 19 sati u Dvorani Srednjih škola, odnosno popularnom 'Bakariću', gdje će se igrati dvoboj drugog kola EHF Europskog kupa, trećeg po snazi europskog rukometnog natjecanja, iz EHA Lige prvaka i EHF Europske lige.
Gorica je u prvom kolu bila slobodna, a sada u goste stiže Sokol iz Nove Veseli, češka ekipa, koja je sigurno poprilična nepoznanica, ali je bolji izbor protivnika od estonskog Tallinna. Ne zbog same kvalitete, nego zbog logistike i dugog putovanja na sjever Europe.
Protiv estonske momčadi Pölva Serviti Gorica je igrala prije pet godina u svom prvom europskom okršaju, ali nije dobro prošlo, baš kao niti 2020. godine, kad je u dvije utakmice bolja bila rumunjska Potaissa Turda.
Ovogodišnji prolazak u iduću rundu natjecanja bila bi nagrada za sve ono dobro što su u HRK Gorica napravili proteklih sezona.
Nikolić se dokazao kao izvrstan trener, koji jako dobro zna s mladim i talentiranim rukometnim nadama, za što je i nagrađen titulom izbornika hrvatske juniorske selekcije.
Prošli su 'kroz njegove ruke' i Zvonimir Srna i Luka Lovre Klarica, danas uzdanice PPD Zagreba, ali i igrači koji imaju veliki reprezentativni potencijal.
Ove sezone u redovima Gorice ima pet juniorskih reprezentativaca, vratara Mislava Turčića, krilo Roka Malina, pivota Adama Šalića i bekove Jakova Dujića i Mateja Svržnjaka, kao i jednog od najboljih kadeta Hrvatske, Niku Frankovića, koji je stigao na posudbu iz redova hrvatskog prvaka.
Uz iskusne kapetana Hrvoja Cekovića i vratara Tomislava Sladoljeva, uz Filipa Goričanca, Gorica se ponovno prometnula u jednu ozbiljnu i potentnu ekipu, koja je na najboljem put da još jednom izbori svoje mjesto u Ligi za prvaka, među šest najboljih hrvatskih klubova.
Vidjet ćemo u narednih tjedana dana koliko ta momčad može na europskoj sceni, protiv suparnika koji bi treba biti baš po mjeri.
Sladoljev i Ceković bili su i prije pet godina dio 'europske' Gorice pa će njihov liderski doprinos u ovom novom izazovu biti od presudne važnosti.
Ove sezone u hrvatskom prvenstvu Goričani su igrali sjajno sve do posljednjeg nastupa u samoborskim Rudama, gdje su u srijedu zaustavljeni na samo 20 postignutih golova, što je dovelo i do drugog ovosezonskog poraza. Međutim, Nikolićeva momčad je do sada slavila pet puta i još uvijek je u ovoj Ligi A prvi pratitelj vodećem Nexeu.
"Pred nama je novi izazov u kojem se nadamo pobjedi! Naravno, potrebna nam je i podrška s tribina, zato vas očekujemo u što većem broju," poruka je iz kluba prije velikog europskog okršaja, a ulaz u 'Bakarić' je besplatan pa se nada da će tribina biti puna velikogoričkih i turopoljskih ljubitelja rukometa.

Ljeto na teniskom terenu i bazenu: I sport i druženje i zabava za djevojčice i dječake za vrijeme školskih praznika

Zlato i novi bodovi za Europsku rang listu za Doru Habijančić, Lejla Lea Kajfeš i Katarina Bačurin brončane

Radne bilježnice i nastavni materijal za osnovnoškolce iz Pokupskog financirat će Općina

Počelo uređenje modernog dječjeg igrališta na Plesu

Velikogorički Ogranak sudjelovao na 4. festivalu knjige u Matici hrvatskoj

Kupa golom Bašića u Leknenom proslavila opstanak, Mladost u Obrezini dobila Vatrogasac, 'petarda' Dinama za oproštaj od sezone i Balenovića, Rusa i Varivode
