Desni bek iz Danske novo pojačanje Gorice: Ekipa ima puno potencijala, spreman sam odmah pomoći
Neposredno uoči subotnjeg gostovanja kod Dinama redove turopoljskog prvoligaša pojačao je 25-godišnji Danac Alexander Munksgaard, koji igra na poziciji desnog beka.
Stigao je iz redova danskog Aarhusa, nakon što mu je završila posudba u norveškom klubu Aalesundu.
Prošao je nogometnu školu Midtjyllanda, nastupa je i za mlađe selekcije danske reprezentacije, a s Goricom je potpisao ugovor do ljeta 2025. godine.
"Vrlo sam uzbuđen i sretan! Nije mi ovo prvi puta da sam u Hrvatskoj, djevojka mi je Hrvatica, učim jezik i možda ćemo za nekoliko mjeseci moći i razgovarati na hrvatskom," rekao je vidno sretni Danac na predstavljanju.
Prije nekoliko dana odigrao je utakmicu za Aalesund i fizički je spreman da se odmah priključi Sopićevoj momčadi. Na desnom beku konkurent će mu biti Momčilo Raspopović, koji može pak dobro pokriti i poziciju defenzivnog veznjaka. Dokazao je to u završnici prošle sezone...
"Osjećam se spremnim pomoći ekipi. Dvije utakmice Gorice sam gledao kod kuće, ova pobjeda u završnici je bila lijepa, ekipa izgleda dobro i ima puno potencijala," dodao je Munksgaard, koji je prije pet godina s Midtjyllandom osvojio i dansko prvenstvo, a sezonu kasnije i Kup.
"Izvrstan je i trener, koji izvlači maksimum iz svojih igrača. Nadamo se dobrim stvarima i da ćemo ići u pravom smjeru," rekao je novi desni bek Gorice, koji će na dresu nositi broj 13.
Nadamo se kako će mu donijeti sreću.
Večeras pogledajte film „Fanfare“ pod vedrim nebom na Tuđmancu
Visoke temperature nisu ih zaustavile: Volonteri očistili poluotok i južnu obalu jezera Čiče
Krenule prijave za StartupVG: Prilika za razvoj inovativnih poslovnih ideja
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni