
Žene iz Buševca obnovile još jednu kuću!
Božić u toplom i suhom domu imat će još jedna obitelj zahvaljujući neumornom angažmanu Društva žena iz Buševca koje je ovih dana završilo još jedan veliki humanitarni projekt i tako lijepom pričom završilo i ovu uspješnu godinu.
Svoje snage usmjerile su na gospodina Dalibora Tačkovića iz Rakitovca. Kako i inače djeluju, priča je počela prijedlogom Đurđice Vučilovski koji je usvojio odbor udruge. Predsjednica društva Lidija Rožić je s gospodinom Tačkovićem prvo obišla nadležne institucije - Centar za socijalnu skrb te Upravne odjele za društvene djelatnosti grada Velike Gorice i Zagrebačke županije gdje su podneseni svi bitni zahtjevi i molbe.
Upornim trudom i uloženim vremenom predsjednica je ishodila pozitivne ciljeve, pa je tako kuća dobila priključak vode i službeni prijenos na gospodina Tačkovića. A potom je slijedio i veliki posao obnove, prikupljanja donacija, pronalaska ljudi koji su spremni pomoći u radu... Krenimo redom.
DVD Rakitovec je u suradnji s Mjesnim odborom Rakitovec srušio staru drvenu kuću, a gospodin Neno Rožić pronašao dobre ljude koji su pomogli da se obnovi zidana. Dio starog materijala drvene kuće otkupio je anonimni pomagač, a novčana sredstva uložena su u daljnju obnovu nove. Društvo žena kupilo je prozore kuće od tvrtke Iličić Mont iz Mraclina, no demontaža, montaža i svi radovi bili su u trošku vlasnika tvrtke. Gospodin Josip Cvetnić iz Mraclina u svojem trošku je napravio iskop do septičke jame, vodoinstalateri Ivan Šaban i Franjo Buković iz Šiljakovine besplatno su napravili kućni vodovod, a potreban materijal kupio je Centar za socijalnu skrb Velika Gorica. Pločice, lijepilo i fugir masu kupio je Upravni odjel za društvene djelatnosti Zagrebačke županije, a ostatak je nadoplatio gospodin Dalibor Tačković. Upravni odjel za društvene djelatnosti grada Velike Gorice platio je dio postavljanja pločica, a drugi dio Društvo žena Buševec. Laminat, lijepilo za pločice, kombinirana peć, sobna peć, tri plafonijere i ostali materijal potreban za obnovu trošak su Društva žena Buševec. Još jedan luster donirala je Snježana Vlahovac. Udruga mladih općine Orle donirala je kuhinju, a preko Vesnice Kovačević aninimni dobročinitelj donirao je još jednu sobnu peć. Jedan krevet donacija je Anamarije Popovčić, madrac Ane Kovačević, a drugi krevet s madracem donacija je Ivana Kovačevića. Regal, fotelju i stolić za dnevnik boravak donirala je Melita Živoder, a WC školjku, vodokotilić, stalak i umivaonik Katica Šafranko. Prijevoz određenog navedenog namještaja u svojem trošku obavila je Sanja Božurić, a preostalog Lidija i Neno Rožić te Đurđica Vučilovski. Završne radove napravio je gospodin Mile Šejić.
- Hvala svima! Hvala dobrim ljudima koji su se na bilo koji način uključili u ovu akciju i opet dokazali kako se s voljom, upornosti i zajedništvom sve može učiniti! Društvo žena Buševec posebno se zahvaljuje predsjednici bez čijeg truda, zalaganja, uloženog vremena, trčanja, borbe s papirima i razgovorima s donatorima ništa od ovog ne bi bilo riješeno - poručili su iz ove vrijedne udruge čiji rad možete pratiti putem njihovih Facebook stranica.
Galerija slika

Budi mRAK: Besplatno cijepljenje protiv HPV-a u Gimnaziji i Zrakoplovnoj školi

Pobjednički start goričkih tenisača u ligaškom natjecanju HTS-a: idemo samo jako dalje!

Dobar posao na Udarniku: Išek opet sačuvao svoj mrežu, Sedlaček zabio dva komada, u slavlju nad Vidakovim Zagorcem pogađali i Novak i David Pršir

Darovitim sportašima uručeni ugovori o dodjeli stipendija Zajednice sportskih udruga grada Velike Gorice

Održana plesna revija Barbarice & Gosti - "IV. Svibanj u Andautoniji"

U Kravarskom 31. tradicionalni koncert tamburaškog orkestra HRT-a u čast braniteljima
