Završava sezona grijanja, toplane se prebacuju na ljetni režim rada
Iako oblaci iznad nas ne ukazuju na odveć toplo proljeće, ovih dana završava sezona grijanja. HEP-Toplinarstvo danas, 15. svibnja, počinje s podešavanjem regulacije u toplinskim podstanicama na ljetni režim rada, čime će završiti ogrjevnu sezonu 2022./2023. za približno 130.000 krajnjih kupaca u Velikoj Gorici, Zagrebu, Osijeku, Sisku, Samoboru i Zaprešiću.
-Podešavanje automatske regulacije u svim toplinskim podstanicama provodit će se približno tri dana, nakon čega će grijanje biti isključeno u svim zgradama spojenim na toplinske sustave te će nastupiti razdoblje u kojem krajnji kupci imaju mogućnost provoditi radove na unutarnjim instalacijama grijanja u svojim stambenim i poslovnim prostorima-poručili su iz HEP-a i dodaju kako se prije izvođenja radova krajnji kupci trebaju obratiti ovlaštenom predstavniku suvlasnika ili upravitelju zgrade, kako bi se osiguralo pražnjenje pogonske vode iz sustava zgrade. Nakon završetka svih radova na unutarnjim instalacijama grijanja, predstavnik suvlasnika treba dostaviti HEP-Toplinarstvu pisanu potvrdu da su radovi uspješno završeni i da je sustav grijanja u zgradi spreman za prihvat toplinske energije.
Radovi koje krajnji kupci provode na unutarnjim instalacijama moraju biti završeni najkasnije do početka rujna 2023., s obzirom na to da spremnost za ogrjevnu sezonu 2023./2024. nastupa 15. rujna 2023. godine.
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"