Zavod za javno zdravstvo potvrdio jedan novi slučaj u Gorici, u županiji sedmero pozitivnih na COVID-19
U odnosu na podatke od jučer, Velika Gorica broji još jednu zaraženu osobu dok je na području Zagrebačke županije evidentirano ukupno sedmero pozitivnih na koronavirus, pokazuje jutrošnje izvješće Županijskog Zavoda za javno zdravstvo.
Najviše zaraženih, njih pet, zabilježeno je u Dugom Selu dok Zelina i Velika Gorica bilježe po jedan slučaj. Izliječena je jedna osoba.
-Od 7 novooboljelih osoba 1 je kontakt prethodno oboljelih, dok je za 6 slučajeva nejasna epidemiološka anamneza. Samoizolacija je propisana za još 51 osobu- izvijestili su iz Zagrebačke županije.
Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije i dalje apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.
Zagrebačka županija bilježi rast broja turističkih dolazaka, Velika Gorica prednjači među gradovima, a fokus se pomiče na kvalitetu boravka
Ranch Kurilovec okupio zrakoplovce iz regije: Više od 150 sudionika na panelu „Spoji lice z glasom“
Tradicionalni križni put okupio vjernike i prošao naseljima župe Vukovina
Zlatni sjaj Aure: Profesionalna njega bez lažnih obećanja
Veliki jubilej i stoljetna tradicija: DVD Velika Gorica slavi 150 godina rada i djelovanja!
Bez položenog vozačkog i pod zabranom sjeo za volan i vozio centrom Gorice, policija ga uhitila