Za nesnosan smrad Tomašević okrivio svinje, iz „Inicijative za Jakuševec“ odlaganje biootpada na deponiju Prudinec-Jakuševec
Nesnosan smrad koji se ovih dana osjeti svud naokolo odlagališta Jakuševec, pa tako i u Mičevcu i drugim goričkim naseljima, potaknuo je članove 'Inicijativa za Jakuševec' na akciju. Jedan od razloga za građansku akciju bio je i izjava gradonačelnika Grada Zagreba Tomislava Tomaševića u kojoj on za nesnosan smrad koji se od nedavno širi optužio svinje koje se uzgajaju na području naselja Jakuševac.
- Otkad smo došli na vlast, taj broj svinja se sa 1500 smanjio na 100, a broj farmi sa 20 na pet - objasnio je kratko gradonačelnik – pohvalio se gradonačelnik Tomašević na redovnoj konferenciji za novinare.
Građani, klubovi i udruge okupljeni oko „inicijative za Jakuševec“ između ostalog zatražili su trenutni prekid ilegalnog odlaganja biootpada na deponiju Prudinec-Jakuševec, koji prema njima stvara nesnosni smrad.
Zatražili su i jasan datum zatvaranja deponija u Jakuševcu i trenutni prekid nezakonitih i po zdravlje građana opasnih postupaka koji se tamo trenutno odvijaju.

Foto: ilustracija/Sime Zelic/Pixsell
Matičin četvrtak donosi predavanje o obiteljskom podrijetlu i rodoslovlju „Deda, a jesi i ti imao dedu?“
Održiva rješenja za otpad: Predstavnici VG Čistoće sudjelovali u raspravama o ključnim izazovima gospodarenja otpadom
Policija tijekom vikenda uhitila tri vozača, rekorder u promilima zaustavljen u Jagodnom
Nastavlja se proljetno buđenje Meštrice, Turopolje u sudačkoj nadoknadi ostalo bez bodova, Kupa stradala kod Rakovca
Nastavlja se impresivan pobjednički niz Lukavca: U Križu zabili još četiri komada, ove godine još nisu primili pogodak
Vukašinec osigurao bod Buni u Mičevcu