Vinogradi pogođeni peronosporom i pepelnicom
Unatoč redovnom praćenju stanja u vinogradima, pravovremenim tretiranjima preporučenim zaštitnim sredstvima i njihovom korištenju prema propisanim uputama proizvođača, vinogradi vinogradara Vukomeričkih gorica nisu izdržali. Posrnuli su, ne pred zlatnom žuticom i američkim cvrčkom, već pred vremenskim (ne)prilikama, točnije oborinama u ovogodišnjoj nepovoljnoj i specifičnoj vegetacijsko-klimatizacijskoj vinogradarskoj godini.
Naime, krajem srpnja i početkom kolovoza učestale kišne padaline, a u nekim područjima nažalost i tuča, zatim velika vlaga, rane magle i potom visoke temperature dovele su do pojave bolesti pepelnice, peronospore i sive plijesni u većini vinograda našeg vinogorja.

Vrijedne i marljive, ali pomalo razočarane velikogoričke vinogradare ne tješi činjenica da je situacija slična i u mnogobrojnim vinogorjima ne samo kontinentalne Hrvatske već i one Primorske i Dalmatinske regije. Znajući da je većina naših vinogradara i vinara dobro educirana vjerujemo da će njihovo umijeće u podrumima doći do izražaja te će se iduće godine ipak piti vrlo dobra vina.
(Izvor: Udruga Grozd)
Galerija slika
Memorijalni turnir u srednjoškolskoj dvorani u spomen na Dominika Išaretovića i povodom Svjetskog dana dijabetesa
Svjetski dan dijabetesa u Velikoj Mlaki uz besplatnu edukaciju i iskustva pacijenata
Vinogradari proslavili blagdan svetog Martina u Dubrancu
Dokumentarni film „Sokol – Nezaustavljiv kao sudbina” u Kinu Gorica
Humanitarna akcija prodaje adventskih vijenaca za sestre Rinčić ispred velikogoričkih župa
„Vrijeme kroz godinu”: Godišnji koncert zbora župe PBDM u Vukovini u čast sv. Cecilije