Vikend rekorder uhvaćen u Mičevcu s promilima i bez vozačke, dogodilo se i 9 prometnih nesreća
Tiijekom proteklog vikenda provedena je akcija „Pojačan nadzor vozila i vozača u dane vikenda“, na području policijske postaje Velika Gorica.
Tom prilikom policija je utvrdila 15 ciljanih prekršaja i to : 2 prekršaja vožnje vozilom pod utjecajem alkohola, 11 prekršaja prekoračenje brzine kretanja vozilom, 2 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa za vrijeme vožnje. Utvrđeno i 19 ostalih prekršaja iz domene prometa tj, ukupno je utvrđeno 34 prometna prekršaja.
- Vozači koji su zatečeni pod utjecajem alkohola, a nisu zadržani do otrežnjenja, vozačka dozvola im je privremeno oduzeta na rok od 12 sati i isključeni su iz prometa. Jedan vozač je uhićen zbog težeg prekršaja (alkohol iznad 1,50 g/kg) i uz Optužni prijedlog prepraćen na Općinski sud – prekršajni odjel - naglasili su iz pokicije.
Rekorder ovog vikenda bio je 33-godišnji vozač zaustavljen u Mičevcu pijan i bez dozvole.
-U nedjelju 16.11.2025. godine u 22,35 sati u Ulici Trnac u mjestu Mičevec, grad Velika Gorica, policijski službenici zaustavili su osobno vozilo zagrebačkih registracijskih oznaka kojim je upravljao 33-godišnjak- kazali su u policiji.
-Utvrđeno da je upravljao vozilom dok je u organizmu imao alkohola u koncentraciji od 1,67 g/kg i da kod sebe nije imao vozačku dozvolu-dodali su.
Napominju da se ne radi o ponavljaču prekršaja. Muškarac je uhićen i smješten je u posebne prostorije za zadržavanje do 12 sati, a danas će uz Optužni prijedlog biti priveden na Općinski sud – prekršajni odjel.
Pokicija napominje da da se u vrijeme vikenda dogodilo 9 prometnih nesreća (1 s ozlijeđenim osobama – 2 osobe lake tjelesne ozljede i 8 s materijalnom štetom).
Treće izdanje Geek Cona u Gorici: Bogatiji program i međunarodni karakter konvencije posvećene fantastici, gamingu i pop-kulturi
Gorica u Zemlji čudesa: Vikend u znaku fašničkog ludila, u subotu velika povorka i koncert Lidije Bačić
Katja Braica brani boje Hrvatske i Velike Gorice na Europskom prvenstvu: Puno sreće na ovom velikom, velikom natjecanju!
Brončana Lejla Lea Kajfeš ušla među TOP 10 u Europi, Matej Turković osvojio prvu mušku medalju za TKD Velika Gorica na velikim međunarodnim ETU turnirima
"Eko avantura Žapca Jure" u goričkim vrtićima je pun pogodak! Suradnjom VG Čistoće i vrtića mališani razvijaju svijest o očuvanju okoliša
Gradonačelnik čestitao mladim nadama KK Gorica